Fourcadu in Bergerjevi tekma s skupinskim startom

Francoski biatlonec Martin Fourcade (37:39,4/1) je zmagovalec tekme svetovnega pokala s skupinskim startom v Oberhofu, v ženski konkurenci pa je bila najhitrejpa Norvežanka Tora Berger.

Kljub kazenskemu krogu je imela Tora Berger v cilju 17 sekund prednosti pred rojakinjo Synnoeve Solemdal in še tri desetinke več pred Belorusinjo Darjo Domračevo, ki je morala v kazenski krog dvakrat. Slovenija na tekmi ni imela tekmovalk.

Navijači v Oberhofu so videli zelo razburljiv zadnji krog. Bergerjeva in Solemdalova sta skupaj zapustili strelišče, na tretjem mestu je bila s 14 sekundami zaostanka Nemka Andrea Henkel, Domračeva je zaostajala 21 sekund.

Kaj kmalu je bilo jasno, da nemške tekmovalke ne bo na zmagovalnem odru. Domračeva se je celo vztrajno približevala mladi Solemdalovi, ki pa ji je na ciljni ravnini od 21 sekund uspelo obdržati tri desetinke prednosti za dvojno norveško slavje.

Fourcade le še potrdil skupno vodstvo

Navkljub gneči na zadnjem strelskem anstopu, je vodilni v skupnem seštevku Fourcade s hitrim in natančnim streljanjem pokazal, da je v izvrstni formi in odpihnil konkurenco.Drugo mesto na 15 km je osvojil Rus Aleksej Volkov (+5,2/0), tretji pa je bil Norvežan Tarjei  (+19,0/2). Slovencev ni bilo na startu.