Ginobili še ni za v staro šaro

Foto: Žurnal24 Ginobili je močno presegel letošnje povprečje 16 točk na tekmo. (Foto: Action Im Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Joe Johnson se je odločil za zmagovanje z Atlanto Hawks. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Nba.com za MVP-ja predlaga LeBrona James. Se strinjate? (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24

Your browser doesn’t support HTML5 video

Ginobili je v najzanimivejšem obračunu minule noči med San Antoniem in Orlandom dosegel 43 točk in tako pokazal, da še ni za v staro šaro. Navduševal je z izjemno domiselnimi akcijami. Ena izmed njih v videu.

Spurs so pred domačimi gledalci na krilih Ginobilija s 112:100 premagali košarkarje Orlanda. Ključna je bila tretja četrtina, ki jo je San Antonio dobil kar za 11 točk (33:22).

V fotogaleriji si oglejte, kako je LeBron James znova jadral po zraku.

Ni Parkerja? Ni panike. Tu je Ginobili. Čeprav Spurs v zadnjem času ne morejo računati na usluge Tonyja Parkerja, pa jim je tokrat v napadu vse teklo kot po maslu. Organizacijo igre je v svoje roke vzel Manu Ginobili in košarkarjem San Antonia s 43 točkami prinesel zmago nad Orlandom. Svoje je pod košem dodal tudi Tim Duncan (23 točk), ki je z odlično igro v obrambi popolnoma razorožil ''supermana'' Dwighta Howarda, ki je v statistiko uspel vpisati zgolj 10 točk.

Lakersi so s Kobejem Bryantom dosegli dogovor o nadaljnjem sodelovanju. Prvi zvezdnik ekipe je podpisal novo, triletno pogodbo.

Goran Dragić je pri Suns, ki so na gostovanju pri Detroitu slavili brez težav (109:94), tudi tokrat dobil zajetno minutažo, a je v dobrih 23 minutah v statistiko vpisal zgolj štiri točke. Enkrat je zadel iz igre, dvakrat pa je bil natančen s črte prostih metov. Primož Brezec ob tesnem porazu Milwaukeeja pri Charlottu (tudi) tokrat ni stopil na parket, Saša Vujačić pa je tokrat v treh minutah prišel do treh točk.

Detroit : Phoenix 94:109
Gordon 21, Prince 17; Stoudemire 29, Dudley 20, Hill 17, Dragić 4 točke v dobrih 23 minutah

LA Lakers : Utah 106:92
Odom 26, Bryant 25, Gasol in Fisher po 14, Vujačić 3 v 3 minutah; Boozer in Matthews po 20