Gonzalez poskrbel za presenečenje

Foto: Žurnal24 Čilski teniški igralec Fernando Gonzalez je premagal Švicarja Rogerja Federerja
Čilski teniški igralec Fernando Gonzalez je na sklepnem turnirju v Šanghaju s 3:6, 7:6 (1) in 7:5 premagal Švicarja Rogerja Federerja in poskrbel za prvovrstno presenečenje.
Oglej si celoten članek
 

Šanghaj (ATP Masters)

Rdeča skupina
A. Roddick (ZDA) : N. Davidenko (RUS) 6:3, 4:6, 6:2
F. Gonzalez (ČIL) : R. Federer (ŠVI) 3:6, 7:6 (1), 7:5

Čilski teniški igralec Fernando Gonzalez je danes na sklepnem dejanju moške sezone, 4,45 milijona dolarjev vrednem mastersu v Šanghaju, poskrbel za prvovrstno presenečenje. V dvoboju rdeče skupine proti prvemu igralcu sveta, Švicarju Rogerju Federerju , ki ga je doslej premagal desetkrat zaporedoma, je po malo več kot dveh urah in osmih minutah igre v treh nizih slavil zmago s 3:6, 7:6 (1) in 7:5. V prvem dvoboju današnjega dne je peti nosilec, Američan Andy Roddick , prav tako v treh nizih s 6:3, 4:6 in 6:2 premagal četrtega nosilca, Rusa Nikolaja Davidenka .

Roger Federer © Reuters

 
"Res je hudo, še posebno, ker sem igral dobro ," je po porazu povedal Federer, ki je masters osvojil v letih 2003, 2004 in 2006, medtem ko je moral leta 2005 priznati poraz proti Avstralcu Lleytonu Hewittu , leta 2002 pa je po maratonskem finalu klonil proti Argentincu Davidu Nalbandianu . "Nekaj potez obžalujem, nekaterih – v bistvu mnogih – pa ne, saj mi je bilo vse skupaj smešno in sploh ne vem, kako so mu lahko uspevali takšni izjemni udarci," je svojo in nasprotnikovo igro ocenil 26-letni Federer. "Gonzalezu je treba čestitati. Izgubil je servis, a nato takoj vrnil udarec, zadržal svoj servis in to je to," je še dodal Federer.

V nekoliko manj zanimivem prvem današnjem dvoboju rdeče skupine je Roddick ugnal višjepostavljenega Davidenka. "Tolikokrat, kot mi je moja osebnost pomagala do uspeha, prav tolikokrat me je tudi stala zmage. Ampak tako pač je, na igrišču sem zelo čustven in dogajanje doživljam precej izrazito," pa je po zmagi povedal Roddick.

V torek sta na sporedu dva dvoboja zlate skupine, loparje pa bodo prekrižali Srb Novak Đoković in Francoz Richard Gasquet ter Španca Rafael Nadal in David Ferrer .
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.