Gregorinova s 4. mestom zaključila sanjski vikend

Norvežanka Synnoeve Solemdal (31:13,4/1) je zmagala na sobotni biatlonski preizkušnji za svetovni pokal v avstrijskem Hochfilznu. Drugo mesto je na zasledovalni tekmi na 10 km zasedla njena rojakinja Tora Berger (+30,2/2), tretje pa Belorusinja Darja Domračeva (+33,3/4). Teja Gregorin je zasedla odlično četrto mesto (+38,4/1).

Teja Gregorin je tako dopolnila izjemen uspeh slovenske biatlonske ekipe, ki jo je nekaj ur prej s prvim mestom na istem prizorišču razveselil Jakov Fak. V Hochfilznu je Andreja Mali (+5:15,3/4) osvojila 51. mesto.

Po moški zasledovalni preizkušnji so na svoj račun prišle tudi biatlonke. Na 10-kilometrski preizkušnji sta bili tudi dve slovenski predstavnici, najboljše izhodišče na tekmi pa je imela Ukrajinka Darja Domračeva.

Gregorinova se je na pot podala kot sedma, in sicer 40 sekund za Domračevo, medtem ko je Malijeva nosila startno številko 54. Njen zaostanek s petkovega sprinta je znašal 2 minuti in 12 sekund.

Po prvem streljanju šesta

Gregorinova je po prvem streljanju, na katerem je bila 100-odstotno natančna, zasedala šesto mesto, drugi postanek pa se je končal z enim zgrešenim strelom. Na prvo streljanje v stoje je prišla kot 13., svojo nalogo znova opravila uspešno in tako napredovala na deveto mesto.

Nato se je izkazala tudi s preostalimi petimi naboji in v zadnji krog odšla s petim časom ter celo v boj za drugo mesto. Iz skupine štirih biatlonk, ki so zaostale za kasnejšo zmagovalko Solemdalovo z Norveške (1, 0, 0, 0) in se borile za drugo mesto, sta malo pred ciljem pobegnili Bergerjeva (0, 1, 1, 0) in Mäkäräinenova (0, 0, 2, 2), Gregorinova pa se je proti Domračevi (2, 0, 0, 1) borila vse do ciljne črte in jo na koncu za las prehitela.

"Uresničile so se mi želje"

Gregorinova, ki je z današnjim dosežkom izenačila tretji najboljši rezultat na tekmah svetovnega pokala, je po slavnostni podelitvi dejala: "Uresničile so se mi želje. Včeraj sem dejala, da si želim vsaj ostati na sedmem mestu. Mislim, da je bila tekma zelo lepa. Od starta do cilja sem imela dober tempo, saj me na progi ni 'pobiralo'. Zelo sem vesela tudi zato, ker sem na koncu zbrala še toliko moči, da sem prehitela Domračevo."

Trener Uroš Velepec, ki je imel v soboto obilo razlogov za veselje, pa je nato dodal: "Mislim, da je bil nastop Teje blizu popolnega, pokazala je še korak naprej pri teku. V zadnjem krogu je imela to smolo, da je šla v boj s tremi najboljšimi tekačicami tega časa. Vsi smo pričakovali oziroma upali, da bo poskušala z njimi zdržati čim dlje, na koncu pa je celo premagala najboljšo tekačico Domračevo. To je fantastičen dosežek. Naredila je vse tako kot je treba in napredovala na višje mesto."

V nedeljo bosta v Hochfilznu štafetni preizkušnji v moški in ženski konkurenci, na veliko sceno pa bodo stopili le slovenski biatlonci. Preizkušnja se bo začela ob 11.15.