Greipel za nekaj cm pred Cavendishem

Andre Greipel je dobil ciljni sprint desete etape kolesarske dirke po Franciji. Po 158 kilometrih je v Carmauxu za nekaj centimetrov premagal letos že dvakratnega etapnega zmagovalca Toura Marka Cavendisha. Po lažji etapi zdaj sledita dve pirenejski.

Nemec Andre Greipel je s ciljnim sprintom dobil deseto etapo Toura v dolžini 158 km od Aurillaca do Carmauxa. Greipel je v razburljivem finišu premagal Britanca Marca Cavendisha, tretji pa je bil Španec Jose Joaquin Rojas.

Odlično se je odrezal slovenski kolesar Borut Božič z osmim mestom. Njegov dosežek je dopolnil še en Slovenec na dirki Grega Bole s 13. mestom. Tretji Slovenec na Touru Kristijan Koren je etapo končal na 140. mestu.

Po deseti etapi razmere na vrhu skupnega seštevka dirke ostajajo nespremenjene. V vodstvu je še vedno Francoz Thomas Vöckler, drugi je Španec Luis Leon Sanchez, tretji pa Avstralec Cadel Evans. Na naslednjih dveh etapah v Pirenejih pa se zadeve že lahko spremenijo.