Gut-Behramijeva izenačila dosežek Lindsey Vonn

Ob odsotnosti Ilke Štuhec je za nove slovenske točke poskrbela Maruša Ferka (25. mesto).

Švicarka Lara Gut-Behrami je zmagovalka prvega od dveh superveleslalomov za svetovni pokal alpskih smučark v Garmisch-Partenkirchnu. Na drugo in tretje mesto sta se uvrstili Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie in Kanadčanka Marie-Michele Gagnon. Ob odsotnosti Ilke Štuhec edina slovenska predstavnica Maruša Ferk je bila 25.

Zmagovalka superveleslalomov v St. Antonu in Crans Montani je bila znova zelo hitra. Švicarka, ki kaže predstave iz svojih najboljših sezon, je kot deveta na startu z 68 stotinkami sekunde naskoka prehitela do takrat vodilno Norvežanko Kajso Vickhoff Lie, ki je z najboljšo predstavo za prve stopničke postavila do takrat najhitrejši čas s startno številko 2.

Gut-Behramijeva je rojakinjo Corinne Suter, ki je na progi Kandahar 1 slavila lani, prehitela za 1,21 sekunde.

Boj za prvo in drugo mesto je bil že odločen, zato pa se je odvil srdit spopad za tretje mesto.

Razmerja na prvih treh mestih so se spremenila po nastopu zmagovalke prvega superveleslaloma v sezoni v Val d'Iseru Ester Ledecke. Čehinja se je z zaostankom 1,19 sekunde prebila na tretje mesto, za dve stotinki sekunde je z zmagovalnega odra potisnila Suterjevo.

Z zaostankom natanko sekunde je nato začasno na stopničke skočila Sofia Goggia, ki sicer v tej sezoni dominira na smukih. Italijanki so se obetale prve superveleslalomske stopničke po natanko 364 dneh. A to je bil račun brez krčmarja.

S številko 29 je odlična vožnja uspela Kanadčanki Gagnonovi, ki je za sedem stotink prehitela Goggio ter prekinila kar trinajstletno kanadsko sušo za osemnajste ženske kanadske superveleslalomske stopničke v svetovnem pokalu.

Gut-Behramijeva je osvojila še tretji superveleslalom v Garmisch-Partenkirchnu, potem ko je bila na tem prizorišču najhitrejša tudi v letih 2016 in 2017. Gre za dosežek, ki ga je pred 29-letno Švicarko dosegla zgolj nekdanja ameriška zvezdnica tega športa Lindsey Vonn, obe na smučeh znamke Head.

Gut-Behramijeva je lastnica največ superveleslalomskih zmag med še aktivnimi smučarkami. Vpisala je 15. superveleslalomsko zmago v svetovnem pokalu, tretjo po vrsti. Pred njo so Nemka Katja Seizinger (16), Avstrijka Renate Götschl (17) in Američanka Lindsey Vonn (28).

Po številu zmag, zbrala jih je že 29, je tretja najuspešnejša Švicarka v svetovnem pokalu. Pred Gut-Behramijevo sta le Erika Hess z 31 zmagami in nedosegljiva Vreni Schneider s 55.

Zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala 2015/16 je prišla do tretje zmage v sezoni in šestih stopničk, potem ko je bila tretja na paralelni tekmi v Zürsu ter druga na veleslalomu na Kronplatzu.

Gut-Gehramijeva je z novo zmago vložila kandidaturo za zmagoslavje v seštevku discipline konec sezone. Do konca so še trije superveleslalomi. Švicarka ima dva superveleslalomska mala globusa, ki ju je osvojila v sezonah 2014 in 2016.

Švicarka je glavna kandidatka za naslov svetovne prvakinje. Boj za superveleslalomsko zlato bo na progi Olympia delle Tofane na sporedu 9. februarja.

Po poškodbi gležnja, ki jo je ovirala v Crans Montani, se je Ilka Štuhec odločila, da bo ta teden namenila počitku. Naslednji teden pa bo v San Pellegrinu začela priprave za napad na tretji zaporedni naslov smukaške svetovne prvakinje v Cortini d'Ampezzo.