Handanović navdušil, podaja Čavuševića

V drugem najmočnejšem evropskem klubskem nogometnem tekmovanju so zaključili s prvo polovico predtekmovanja.

V skupini A je Manchester United doma prišel do visoke zmage proti Fenerbahçeju (4:1) in prevzel vodstvo na lestvici. Vse štiri gole so Angleži zabili do 48. minute, prva dva z bele točke. Feyenoord je doma ugnal ukrajinsko Zorjo (1:0).

V skupini B je Olympiacos doma nadigral Astano (4:1), prvi poraz pa je na gostovanju pri švicarski ekipi Young Boys doživel ciprski APOEL (3:1). Tri gole za domačine je zabil Guillaume Hoarau.

Zmaga za Berića

V skupini C imajo po treh kolih kar tri ekipe po pet točk. St. Étienne, za katerega je Robert Berić igral od 62. minute, je doma minimalno ugnal azerbajdžansko Gabalo (1:0) z avtogolom Ricardinha v 70. minuti. Mainz in Anderlecht sta remizirala (1:1).

V skupini D je Zenit pričakovano slavil zmago pri Dundalku (1:2) in se utrdil na vrhu skupine. Do prvih točk je na gostovanju pri AZ Alkmaarju prišel telavivski Maccabi (1:2).

V skupini E je AS Roma doma v končnici zapravila prednost dveh golov in le remizirala proti dunajski Austrii (3:3), do prve zmage pa je prišla romunska Astra in sicer pri češki Viktorii (1:2).

V skupini F je prvi belgijski Genk, ki je tokrat doma ugnal bilbajski Athletic (2:0). Dunajski Rapid in italijanski Sassuolo sta se razšla z remijem in sta pri štirih točkah.

V skupini G sta si Celta Vigo in amsterdamski Ajax v Galiciji razdelila plen (2:2) in ostala na drugem oziroma prvem mestu. Belgijski Standard je doma izvlekel remi proti Panathinaikosu, čeprav so Grki že vodili z dvema goloma razlike (2:2).

Remi za Skubica

V skupini H je Konyaspor, za katerega je Nejc Skubic odigral celotno tekmo, doma prišel do prve točke proti Bragi (1:1), suvereno pa je na vrhu ukrajinski Šahtar, ta je tokrat doma razbil belgijski Gent (5:0).

V skupini I je Schalke ohranil stoodstotni izkupiček z zmago pri Krasnodarju (0:1), v igro za napredovanje pa se je z minimalno zmago v Salzburgu (0:1) vrnila francoska Nica.

Počitek za Iličića, Handanović blestel

V skupini J je Fiorentina brez pomoči Josipa Iličića potrdila primat in v gosteh premagala Slovan Liberec (1:3). Azerbajdžanski Qarabağ je bil doma boljši od solunskega PAOK-a (2:0) in ostal kandidat za napredovanje.

V skupini K je Inter zadržal možnosti za šestnajstino finala s prigarano zmago nad Southamptonom (1:0). Edini gol je v 67. minuti zabil Antonio Candreva, Samir Handanović pa je blestel v vratih Italijanov in bil najzaslužnejši za tri točke. Praška Sparta je v gosteh ugnala Hapoel iz Be'er Sheve (0:1).

Čavušević joker s klopi

Medtem je Džengis Čavušević za Zürich na gostovanju pri Steaui s klopi vstopil nekaj minut pred koncem in prispeval asistenco za zadetek Mousseja Konéja, s katerim so Švicarji iztržili neodločen izid (1:1).