Handanović skočil na prvo mesto, avtogol Cesarja

V najmočnejši italijanski nogometni ligi so v soboto odigrali štiri tekme 14. kola.

Na Sardiniji je Inter s Samirjem Handanovićem v vratih pričakovano premagal Cagliari (1:3) in vsaj začasno zasedel prvo mesto na prvenstveni lestvici. Gostje so povedli v 29. minuti z golom Maura Icardija, prednost so povišali v 55. minuti prek Marcela Brozovića. Dvajset minut pred koncem je znižal Leonardo Pavoletti, vse dvome o zmagovalcu pa je s svojim drugim zadetkom razblinil Icardi v 83. minuti.

Bundesliga Neverjeten Revierderby, Kampl bližje vrhu

Chievo je doma prišel do pomembne zmage proti novincu Spalu (2:1). Gostje so po prvem polčasu vodili, potem ko je slovenski branilec Boštjan Cesar žogo nesrečno preusmeril v lastno mrežo. V nadaljevanju je dva gola za Verončane prispeval Roberto Inglese. Cesar je za "leteče osle" igral vso tekmo, Valter Birsa pa do 88. minute.

Hellas Verona je v gosteh dobila derbi dna proti Sassuolu (0:2), Bologna pa je kljub igralcu manj nadigrala Sampdorio (3:0).

V nedeljo bodo z izjemo Interja aktivni vsi vodilni klubi. Atalanta Jasmina Kurtića in Josipa Iličića bo v ponedeljek gostila zadnjeuvrščeni Benevento z Vidom Belcem.