Handanović, Verbič in Stojanović v osmini finala

Nogometaši v evropski ligi so končali povratne tekme šestnajstine finala. V osmini finala bodo tudi Slovenci Petar Stojanović z zagrebškim Dinamom, Benjamin Verbič s kijevskim Dinamom in Samir Handanović z milanskim Interjem.

Zagrebški Dinamo, Petar Stojanović ni igral zaradi kartonov, je v Zagrebu premagal Viktorio Plzen s 3:0. Prvo tekmo so Čehi dobili z 2:1.

Zagrebčani so na povratni tekmi povedli že v peti minuti, ko je po podaji z leve strani žogo pod prečko z desetih metrov poslal Mislav Oršić. V 34. minuti so domači podvojili prednost, ko je po podaji z leve strani s prostega strela z glavo zadel Emir Dilaver. Bruno Petković je v 77. minuti potrdil napredovanje Dinama, potem ko je pod prečko poslal žogo s 15 metrov.

Napredoval je tudi kijevski Dinamo, ki je na povratni tekmi z 1:0 premagal Olympiacos. V 32. minuti je edini gol za Ukrajince dosegel Fran Sol. Benjamin Verbič je igral do 90. minute in dobil rumeni karton.

Milančani pa so v dvoboju z dunajskim Rapidom že v prvem polčasu odločili zmagovalca dvoboja. V 11. minuti je na povratni tekmi zadel Matias Vecino za 1:0, na 2:0 pa je povišal Andrea Ranocchia v 18. minuti. Ivan Perišić je v 80. minuti potrdil napredovanje Italijanov. Samir Handanović je branil celo tekmo.

V osmino finala so napredovali še Eintracht Frankfurt, Zenit St. Peterburg, Valencia, Napoli, Salzburg, Arsenal, Villarreal, Krasnodar, Benfica, Rennes, Chelsea in Slavia Praga. Že v sredo si je napredovanje zagotovila Sevilla.