Sarma vse bližje prvemu naslovu, Jojo odločil tekmo

Inter z golom Darmiana premagal Cagliari.

Izbranci Antonia Conteja so se po zmagi nad tekmeci s Sardinije še bolj približali 19. naslovu italijanskega prvaka. Na San Siru jim je 18-uvrščeni tekmeci iz Cagliarija povzročili nekaj preglavic, a nato vendarle slavili z 1:0. Mož odločitve je bil Matteo Darmian, ki je edini gol na tekmi dosegel v 77. minuti, nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović pa je odigral celoten dvoboj za nerazzurre.

Ekipa nekdanjega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića, ki je odigral celotno tekmo, ima po današnji zmagi še naprej ogromnih 11 točk prednosti pred drugouvrščenim Milanom, ki je v soboto v gosteh premagal Parmo s 3:1. Za milansko zasedbo so zadeli Ante Rebić, Franck Kessie in Rafael Leao, za Parmo, kjer je od prve do zadnje minute igral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, pa je edini gol dosegel Riccardo Gagliolo.

Do konca prvenstva bodo morali črno-modri odigrati le še osem tekem, Milanu in ostalim zasledovalcem pa tako za lov na prvo pozicijo ostaja le še malo priložnosti.

Tudi druge ekipe iz zgornje polovice razpredelnice so rutinsko opravile svoje naloge. Atalanta je na nedeljski zadnji tekmi v prestolnici Toskane premagala Fiorentino s 3:2 (2:0) in se vrnila na četrto mesto.

Zasedba iz Bergama je imela v prvi polovici tekme v Firencah vse niti igre v svojih nogah in po golih Kolumbijca Duvana Zapate v 13. in 40. minuti vodila z 2:0, a je domača zasedba v začetku druge polovice tekme uprizorila prvovrsten preobrat in po zadetkih v zadnjem času učinkovitega Srba Dušana Vlahovića v 58. in 67. minuti izenačila na 2:2.

Slovenski reprezentant Josip Iličić je v igro vstopil v 63. minuti, le sedem minut kasneje pa je dosegel gol po uspešno izvedeni 11-metrovki. V zadnjem delu tekme so nogometaši iz Bergama zaigrali preudarno ter dosegli 18. zmago v tej sezoni.

Juventus je s 3:1 premagal Genoo. Stara dama je temelje za zmago postavila v prvem polčasu, ko sta zadela Dejan Kuluševski in Alvaro Morata. V drugem polčasu je zasedba iz Ligurije izkoristila uvodno zaspano in nezbrano igro Torinčanov in v 49. minuti znižala prek Gianluce Scamacce, končni izid pa je sredi drugega polčasa postavil Weston McKennie. Miha Zajc je pri Genoi v igro vstopil v 63. minuti.

Napoli je bil v gosteh boljši od Sampdorie z 2:0. Za Neapeljčane sta v Genovi zadela Fabian v 35. in Victor Osimhen v 87. minuti. Lazio je v Veroni slavil z 1:0, edini gol na tekmi je v izdihljajih tekme - v drugi minuti sodnikovega podaljška - dosegel Srb Sergej Milinković-Savić. Roma je z golom Borje Mayorala premagala Bologno z 1:0.

1. Inter           30  23  5   2  69:27  74
 2. Milan           30  19  6   5  57:35  63
 3. Juventus        30  18  8   4  61:27  62
 4. Atalanta        30  18  7   5  71:38  61
 5. Napoli          30  19  2   9  65:34  59
 6. Lazio           29  17  4   8  46:38  55
 7. Roma            30  16  6   8  55:44  54
 8. Verona          30  11  8  11  38:35  41