Hirscher razjezil Kristoffersna

V Zagrebu so se smučarji merili na slalomu za svetovni pokal.

Avstrijec Marcel Hirscher je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev na Sljemenu nad Zagrebom. Za dvojno avstrijsko zmagoslavje je z drugim mestom poskrbel Michael Matt. Norvežan Henrik Kristoffersen je bil tretji. Slovenska predstavnika Štefan Hadalin in Žan Grošelj se nista uvrstila v finale.

Najboljši smučar zadnjih šestih zim je na prvi progi zaostal za rojakom Mattom. Zato pa Matt v finalu ni bil kos Hirscherju, ki je vpisal svojo jubilejno 50. zmago v svetovnem pokalu. S tem dosežkom se je na šestem mestu večne lestvice izenačil z italijanskim asom Albertom Tombo. Na večni lestvici smučark in smučarjev z največ zmagami vodi Šved Ingemar Stenmark, ki je v svoji karieri osvojil 86 zmag.

"To mi res veliko pomeni. Alberto je živa smučarska legenda," je bil na nov dosežek ponosen Hirscher, ki je še četrtič zmagal na rdeči progi na Sljemenu (2012, 2013, 2015, 2018), kar je največ v tem tekmovanju. "Gre za enega najdaljših slalomov v svetovnem pokalu. Čeprav sem zmagal, še vedno ne bi mogel trditi, da sem trenutno najmočnejši v svetovnem pokalu, kajti razlike med prvimi tremi na vrhu so zelo majhne," je še dejal.

Naslednja moška postaja po Zagrebu bo švicarski Adelboden, kjer bosta na sporedu v soboto in nedeljo veleslalomska in slalomska preizkušnja za točke svetovnega pokala.

Razlike na vrhu so bile precej majhne. Matt je zaostal pet stotink sekunde, Kristoffersen na tretjem mestu pa 11 stotink sekunde. Norvežan je bil, potem ko ga je v cilju prehitel Hirscher, zelo jezen. Kamere so ga ujele, kako se jezi in silovito maha z rokami, na prostoru za vodilne v cilju preizkušnje.

Hirscher (674) v seštevku svetovnega pokala vodi s prednostjo 94 točk pred prvim zasledovalcem Kristoffersenom (580). Oba tekmovalca sta na vrhu tudi v slalomskem seštevku. Hirscher ima 354 točk, Kristoffersen na drugem mestu pa 295 točk.