Hopsi delali težave vodilnim

Vodilno moštvo lige Telemach Helios se je moralo v 19. kolu pošteno potruditi, da Hopsi niso pripravili presenečenja. Šele ob koncu tekme je Domžalčanom uspelo streti njihov odpor.
12. Šenčur CPK 20

A v prvem polčasu je bila zgodba na igrišču povsem drugačna. Hopsi so bolje začeli in dobili prvo četrtino, brez večjih težav pa so ostali v vodstvu tudi ob polčasu. Ko je bil v 24. minuti na semaforju izid 35:47, je že dišalo po presenečenju.

Toda Hopsi niso zmogli odigrati celotne tekme v takšnem ritmu, Domžalčani pa so se po slabi drugi četrtini, v kateri so zbrali pičlih 12 točk, le naravnali strelske naprave. Predvsem ta ugotovitev velja za oba Američana. Tako Alvin Snow kot Richard Shields sta se prebudila v tretji četrtini. Najprej je serijo začel Snow. Delni izid 13:0 je Helios pripeljal do vodstva, toda koš Jerneja Kobaleta je pomenil, da so Hopsi za točko dobili še tretjo četrtino.

V zadnji je bil najbolj razpoložen Shields. S trojkami, skupno jih je dosegel pet (Snow je dodal štiri), in natančnim izvajanjem prostih metov je Helios v zadnji četrtini stvari postavil na svoje mesto ter hitro pobegnil Hopsom.