Hrvati razbili Špance

Domačini so na prvem pravem preizkusu na SP proti rokometašem iz dežele flamenka in rokoborb dokazali, zakaj so glavni favoriti za naslov. Jutri jih čaka še obračun s Švedi.
Hrvaški rokometaši so z 32:22 ponižali Špance , ki proti razigranim domačinom niso našli pravega recepta. Moštvo s Pirenejskega polotoka ni zaostajalo le v drugi minuti, ko je bilo 1:1. Nato pa je četa Lina Červarja začela svojo simultanko in si že v prvih 30 minutah priigrala sedem golov prednosti. V drugem delu so Hrvati le nadzorovali rezultat in si že zagotovili napredovanje. V drugi del tekmovanja, ki se bo začel v soboto, so se že uvrstile Francija in Madžarska iz skupine A, Hrvaška in Švedska iz skupine B, Nemčija iz skupine C in Danska iz skupine D.

Navijači so bili navdušeni nad zmago. © 24sata

Najbolj razburljivo je bilo v Varaždinu, kjer igra skupina C. Pomlajeni Rusi so komaj rešili celo kožo proti Alžircem (29:28). Branilci naslova Nemci so se dolgo mučili z Makedonci , ki so po polčasu celo vodili. Nato pa je rdeči karton dobil Kiril Lazarov in igra Makedonije je popolnoma razpadla. Najboljši strelec prvenstva je v enem izmed napadov izgubil živce, Dominik Klein je izvrstno odigral, sodnik pa je makedonskega zvezdnika poslal z igrišča. Poljaki so z zmago proti Tuniziji bližje glavnemu delu. Prvi poraz na SP so doživeli Norvežani , ki so izgubili s Srbi . Ti so si po sramotnem porazu proti Braziliji z zmago znova odprli vrata za napredovanje.

Četrtkovi obračuni v zadnjem kolu prvega dela SP bodo zelo pomembni zato, ker bodo odločali tudi o številu točk, ki jih bo vsaka reprezentanca prenesla v drugi del tekmovanja. Napredovanje s štirimi točkami namreč moštvo že zelo približa polfinalu.