Hud padec slovenske smučarke

V nemškem Ofterschwangu je bil na sporedu predzadnji veleslalom za svetovni pokal alpskih smučark.

Prve vožnje ni končala Slovenka Tina Robnik, ki je padla takoj na začetku, potem ko ji je na prelomnici vzelo smučko in je izgubila ravnotežje. Po padcu ni takoj vstala, zdravstvena služba jo je po posredovanju odpeljala z reševalnimi sanmi.

Zaradi padca Robnikove, ki je nastopila s startno številko 18, so za nekaj časa prekinili tekmovanje. Za zdaj se še ne ve, za kakšno poškodbo gre, po padcu se je 26-letna tekmovalka sicer držala za koleno.

Za Robnikovo, ki trenutno zaseda 13. mesto v posebnem veleslalomskem seštevku in si je priborila nastop na finalnem veleslalomu sezone svetovnega pokala v Aareju, je najboljša sezona v karieri. V letošnji sezoni je na januarskem veleslalomu v Kranjski Gori ter na začetku sezone konec oktobra v Söldnu s sedmim in devetim mestom postavila najboljša dosežka v karieri.

Na olimpijskih igrah v Pyeongchangu (2018) je odstopila v prvi vožnji veleslaloma, superveleslalom je končala na 34. mestu. V svetovnem pokalu je debitirala 12. decembra 2010 na veleslalomu v St. Moritzu, ko je odstopila. Prvo uvrstitev med dobitnice točk je dosegla 12. decembra 2015 na veleslalomu v Aareju, kjer je zasedla 15. mesto.

Njeno kariero so zaznamovale poškodbe. V zadnjih letih je imela težave z golenico in zapestjem, najhuje se je poškodovala na uradnem treningu smuka pred mladinskim svetovnim prvenstvom leta 2011 v Crans Montani, ko si je pri hudem padcu zdrobila tri vretenca in bila nato dolgo odsotna.

Mali kristalni globus praktično oddan

Predzadnji veleslalom sezone je s prvo zmago v karieri dobila Norvežanka Ragnhild Mowinckel. Drugo mesto je osvojila Nemka Victoria Rebensburg (+0,66), tretje pa Mikaela Shiffrin (+0,74).

Najboljša veleslalomistka sezone Rebensburgova si je z drugim mestom zagotovila neulovljivo prednost pred Shiffrinovo, v boju za mali kristlani globus pa ima teoretične možnosti še Francozinja Tessa Worley, ki je bila tokrat šele 13. (+2,65). Smučarki na vrhu veleslalomskega seštevka loči 92 točk.

V finalu sta nastopili dve Slovenki. Ana Drev je pridobila eno mesto in bila na koncu 12. (+2,60), Meta Hrovat pa je s 15. mesta po prvi vožnji nazadovala na 18. (+3,20).