Hushovd prvi v Lloret del Marju

Prolog na kolesarski dirki po Kataloniji, ki spada v serijo Pro Tour, je suvereno dobil Norvežan Thor Hushovd. Matej Mugerli je bil 42., Jani Brajkovič pa 73.
Oglej si celoten članek
 

Dirka po Kataloniji

1. T. Hushovd (NOR, Credit Agricole ) 4.37
2. G. Hincapie (ZDA, High Road ) +0:06
3. J. I. Gutierrez (ŠPA, Caisse d'Epargne) +0:07
3. T. Lövkvist (ŠVE, High Road
42. M. Mugerli (SLO, Liquigas) +0:15
73. J. Brajkovič (SLO, Astana) +0:19

Na etapni kolesarski dirki po Kataloniji je bil na sporedu 3,7 kilometra dolg prolog. Zmage se je veselil Norvežan Thor Hushovd, ki je progo premagal v dobrih štirih minutah in pol. Drugo mesto je osvojil Američan George Hincapie, ki je za zmagovalcem zaostal za šest sekund, tretje mesto pa sta si razdelila Šved Thomas Lövkvist in Španec José Iván Gutierrez Palacios. Prvi favorit za zmago na prologu Fabian Cancellara, svetovni prvak v vožnji na čas, je preizkušnjo končal na devetem mestu. Na dirki, ki spada v serijo Pro Tour in bo imela šest etap, nastopata tudi dva slovenska predstavnika. Matej Mugerli je za zmagovalcem zaostal 15 sekund in je osvojil 42. mesto, medtem ko je bil Jani Brajkovič še štiri sekunde počasnejši in je zasedel 73. mesto.
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.