Iličić bravurozno, Kurtić zagodel Romi

Nedelja v Serii A se je začela z goliado med Atalanto in Romo, v nadaljevanju dneva pa je Josip Iličić s prekrasnim volejem Fiorentini pomagal do zmage.

Nedeljske obračune v italijanski Serii A sta odprla Atalanta in Roma. Gostje so povedli z 0:2, a so domači na čelu z Jasminom Kurtićem, ki je odigral celo tekmo, rezultat do konca polčasa poravnali, v 50. minuti pa po zaslugi Marca Borriella rezultat popolnoma preobrnili. Končnih 3:3 je v 86. minuti postavil Francesco Totti.

Fiorentina je doma s 3:1 ugnala Sassuolo in po šestih tekmah brez zmage vknjižila nove tri točke. Josip Iličić je s čudovitim volejem z roba kazenskega prostora Fiorentino v 57. minuti popeljal do vodstva z 2:1. Za komični vložek je poskrbel vratar gostov Andrea Consigli, ki si je v 84. minuti gol zabil kar sam.

Juventus je s 4:0 na domačem terenu suvereno ugnal Palermo. Pri gostih je celotno srečanje odigral Siniša Anđelković, medtem ko je Aljaž Struna obsedel na klopi.

Chievo je v gosteh v remiju brez golov iztržil točko proti Udineseju. Za goste sta v prvi postavi začela Valter Birsa in Boštjan Cesar, slednji je odigral celotno srečanje, Birsa pa je na klop odšel v 68. minuti.

V dvoboju iz začelja je Frosinone v gosteh proti zadnjeuvrščeni Veroni prišel do pomembnih treh točk. Z zmago z 1:2 so se Carpiju na 17. mestu, ki še zagotavlja obstanek približali na točko zaostanka.