Dva Slovenca med strelci v Serie A

Nov uspešen nastop Josipa Iličića, prvenec v dresu Genoe za Miho Zajca.

Atalanta je na prvi tekmi 17. kroga italijanskega nogometnega prvenstva na krilih slovenskega reprezentanta Josipa Iličića v Beneventu zmagala s 4:1 (1:0). Kranjčan je dosegel prvi gol na tekmi ter aktivno sodeloval pri drugem in tretjem zadetku ekipe iz Bergama.

Izbranci trenerja Giana Piera Gasperinija so odigrali tretjo tekmo v šestih dneh, na njih pa so iztržili stoodsotni izkupiček. Po nedeljski zmagi nad Sassuolom s 5:1 in sredini nad Parmo s 3:0 so danes prepričljivo slavili še v Beneventu.

Na težkem in razmočenem igrišču je bil absolutni junak slovenski nogometni virtuoz Iličić. V 30. minuti je prodrl v tekmečev kazenski prostor z desne strani in z močnim strelom - žoga je na poti do gola zadela tudi domačega branilca - svoje soigralce povedel v vodstvo.

Atalanta je imela do konca prve polovice tekme še nekaj izjemno lepih priložnosti za zadetek, a je mreža domačih ostala nedotaknjena. Njihovo "ležernost" v zaključnih akcijah so v začetku drugega polčasa izkoristili gostitelji, izenačujoči gol pa je v 50. minuti dosegel Marco Sau.

Zasedba iz Bergama se je v nadaljevanju vendarle prebudila, največ po zaslugi Iličića. Po njegovem močnem strelu v 69. minuti je "odbitek" izkoristil Brazilec Rafael Toloi in popeljal Atalanto v vodstvo z 2:1, le dve minuti kasneje pa je Kolumbijec Duvan Zapata izkoristil lepo podajo Iličića z desne strani in povišal na 3:1. Končni izid je v 86. minuti postavil Kolumbijec Luis Muriel, minuto zatem je Iličića zamenjal Rus Aleksej Mirančuk.

Slovenski nogometni reprezentant Miha Zajc je bil strelec prvega gola Genoe, ki je premagala Bologno z 2:0 (1:0). Šestindvajsetletni igralec sredine igrišča iz Šempetra pri Novi Gorici je svoj prvi zadetek za ekipo iz Genove dosegel v 44. minuti, končni izid je v 55. minuti postavil Mattia Destro.

Genoa je po tretji zmagi, petih neodločenih izidih in devetih porazih po nepolnem krogu s predzadnjega napredovala na 17. mesto.

Nogometaši Milana bodo po zmagi nad Torinom z 2:0 v 17. krogu italijanskega prvenstva zadržali prvo mesto na lestvici. Prednost Milana pred drugouvrščenim Interjem, ki bo v nedeljo gostoval pri tretjeuvrščeni Romi, po nepolnem krogu znaša štiri točke. Za Milan sta že v prvem polčasu zadela Rafael Leao in Franck Kessie iz 11-metrovke.

1. Milan           17 12  4  1  37:19  40
 2. Inter           16 11  3  2  41:21  36
 3. Roma            16 10  3  3  35:24  33
 4. Atalanta        16  9  4  3  40:22  31
 5. Juventus        15  8  6  1  32:15  30
 6. Sassuolo        16  8  5  3  29:23  29
 7. Napoli          15  9  1  5  32:15  28
 8. Lazio           16  7  4  5  25:25  25