Iličić še korak bližje velikemu cilju

V soboto so bile odigrane tri tekme v elitni italijanski nogometni ligi.

Atalanta je s pomočjo Josipa Iličića doma premagala Genoo (2:1) in se utrdila med prvo četrverico, ki bo v naslednji sezoni igrala v Ligi prvakov. Slovenski reprezentant je za moštvo iz Bergama igral do 89. minute.

Za Atalanto sta na začetku drugega polčasa zadela Gambijec Musa Barrow in Belgijec Timothy Castagne, poraz gostov je ob koncu tekme ublažil Makedonec Goran Pandev.

Iličić in soigralci imajo na računu 65 točk, Inter, ob odigrani tekmi manj 63, peti AC Milan ima 62 točk, šesta AS Roma, prav tako s tekmo manj, pa 59.

Slednji je na gostovanju v Firencah prišel do minimalne zmage (0:1), Fiorentina pa je ostala v spodnjem delu lestvice. Blizu prve četverice je ostal tudi rimski Lazio, slavil je na gostovanju pri neobremenjenem Cagliariju (1:2).