Iličić še tretjič zapored do gola

Josip Iličić se je še na tretji tekmi zapored vpisal med strelce v italijanskem prvenstvu.

Josip Iličić je po Udineseju in Juventusu zatresel mrežo tudi Chievu. To je bil njegov sedmi zadetek v sezone, a šele prvi iz igre. Fiorentina je na domači zelenici z 2:0 ugnala klub iz Verone, Iličić pa jo je reprezentančnima kolegama Valterju Birsi in Boštjanu Cesarju zagodel v 32, minuti, ko je postavil tudi končni izid tekme.

Iličić je tokrat sprožil od daleč, žoga pa je ob strelu zadela tudi gostujočega branilca in poletela preko čuvaja mreže. Slovenski vezist je na zelenici prebil 58. minut, na drugi strani pa je Birsa igrišče zapustil v 74. minuti, Cesar pa je dvoboj s premljal s klopi.

Manj uspešen dan je za Jasminom Kurtićem in Vidom Belcem. Slednji je v vratih Carpija prejel tri zadetke proti Juventusu, stara dama je v gosteh slavila s 3:2, Kurtić pa zaradi rdečega kartona na prejšnji tekmi ni smel zaigrati za Atalanto. Ekipa iz Bergama je pred domačimi gledalci proti Napoliju klonila z 1:3.