Mojstrovina Verbiča, zadel tudi Iličić, Kek na kolenih

V Ligi Evropa so na sporedu tekme 4. kroga. Na delu so tudi slovenski nogometaši.

Slovenski reprezentant Josip Iličić se je v 4. krogu še drugič zapored vpisal med strelce na tekmi Lige Evropa. Napadalec Atalante je bil v 35. minuti natančen z bele točke.

Italijanski prvoligaš je bil na pragu treh točk, nato pa je v četrti minuti sodnikovega podaljška za izenačenje in delitev plena poskrbel Emilio Zelaya. Tekmo sta začela dva slovenska nogometaša. Iličić je igral do 54. minute, Jasmin Kurtić pa do 69. minute.

Rijeka je po dveh zaporednih porazih v 1. HNL z Osijekom in Dinamo mnujno potrebovala zmago, a na domači Rujevici znova ostala praznih rok.

Nogometaši dunajske Austrie so se varovancem Matjaža Keka oddolžili za poraz v prejšnjem krogu in se na lestvici skupine D povzpeli na tretje mesto. Rijeka je zdaj četrta. Dunajčani so pred gostovanjem na Reki izgubili štiri od zadnjih petih tekem.

Za goste je dvakrat zadel Dominik Prokop, med strelce sta se vpisala še Tarkan Serbest in Christoph Monschein. Častni gol za domače je dosegel Domagoj Pavičić.

Odlično je igral Benjamin Verbič, ki je dosegel dva zadetka in Koebenhavnu pomagal do visoke zmage nad Zlinom (3:0). Slovenski reprezentant, ki z danskim prvoligašem zaseda prvo mesto v skupini F, je igral celo tekmo.

Vitesse je izgubil z Zulte-Waregem z 0:2. Tim Matavž je za Vitesse igral od 35. minute, njegova ekipa še brez zmage v tem tekmovanju.

Zelo blizu porazu, šele prvemu v četrtem nastopu, je bil Miha Mevlja. Njegov St. Peterburg je v gosteh izgubljal pri norveškem Rosenborgu Trondheimu, gol je dosegel Nicklas Bendtner. Mevlja je odigral celotno tekmo za rusko ekipo, ki se je rešila v sodnikovem dodatku, uspešen je bil Aleksandr Kokorin.

Turški Konyaspor Nejca Skubica ostaja v igri za nadaljevanje sezone, potem ko je na gostovanju v Salzburgu iztržil neodločen izid 0:0. Skubic je začel v prvi postavi turške ekipe in odigral celo tekmo.

Prve zmage in tudi prvih točk v evropskem tekmovanju se je razveselil nemški Köln, za katerega je Domninic Maroh igral celo tekmo. Še po polčasu sicer ni kazalo najbolje, saj je Bate Borisov vodil z 2:1, toda dva gola je zadel Yuye Osaka, po enega pa Sehrou Guirassy in Miloša Jojić, ki so tako zrežirali popoln preobrat (5:2).

Skupina B

Partizan Beograd - Skenderbeu Korca 2:0 (1:0)
Young Boys Bern - Dinamo Kijev 0:1 (0:0)

LESTVICA:
1. Dinamo Kijev 10
2. Partizan 5
3. Young Boys 3
4. Skenderbeu 2

Skupina C

Istanbul Basaksehir - 1899 Hoffenheim 1:1 (0:0)

Rijeka - Austria Dunaj 1:4 (0:1)
(Matic Črnic ni bil v postavi za Rijeko)

Olympique Lyon - Everton 3:0 (0:0)

Apollon Limassol - Atalanta Bergamo 1:1 (0:1)
(Josip Iličić igral do 54. minute za Atalanto in dosegel gol z enajstmetrovke v 35. minuti; Jasmin Kurtić je igral do 69. minute za Atalanto)

Koebenhavn - Zlin 3:0 (1:0)
(Benjamin Verbič igral celo tekmo za Koebenhavn, dosegel drugi gol v 49. minuti in tretjega v 90.)