Iličić v polno, nov domači poraz Juventusa

Slovenski reprezentant je zabil enega zmed zadetkov na gostovanju v Genovi.

Nogometaši Atalante so v 10. krogu italijanske lige gostovali pri Sampdorii in zmagali s 3:1. Slovenski reprezentant Josip Iličić je dosegel zadnji zadetek za znogometaše iz Bergama.

Atalanta, pri kateri je Josip Iličić igral od 59. minute, je v Genovi prišla sicer do svoje pete zmage in 18. točke, potem ko je Kristoffer Askildsen v 17. minuti dosegel avtogol, ko se je štiri minute pozneje med strelce vpisal še Duvan Zapata in ko je v peti minuti sodniškega dodatka žogo pod prečko poslal Iličić. Sampdoria je sicer povedla že v 10. minuti z golom Francesca Caputa.

Juventus, ki ne najde prave forme niti pod vodstvom Massimiliana Allegrija (na 10 tekmah je zbral le 15 točk), je s Sassuolom izgubil z 1:2. Weston McKennie je v 76. minuti sicer izničil vodstvo gostov po golu Davideja Frattesija ob koncu prvega polčasa. Toda Maxime Lopez je v četrti minuti sodniškega dodatka žogo poslal čez Mattio Perina za veliko zmago.

V "slovenskem" obračunu Empolija in Interja je slednji povedel v 34. minuti z golom Danila D'Ambrosia, Empoli, pri katerem Leo Štulac tokrat ni igral, pa je v 52. minuti ostal še z igralcem manj po izključitvi Samueleja Riccija. Zmago Interja, ki je tretji na lestvici, je v 66. minuti potrdil Federico Dimarco.

Udinese in Verona sta se razšla z 1:1. Zadnjeuvrščeni Cagliari je izgubil proti četrtouvrščeni Romi z 1:2, za preobrat sta poskrbela Roger Ibanez in Lorenzo Pellegrini, Lazio pa je z 1:0 odpravil Fiorentino, edini strelec je bil španski vezist Pedro.

Že v torek so nogometaši Venezie gostili Salernitano in izgubili z 1:2. Tako Domen Črnigoj pri Venezii kot Vid Belec pri Salernitani sta igrala celo tekmo. Do tega kroga drugouvrščeni Milan je gostil Torino in ga premagal z 1:0, Spezia in Genoa pa sta igrali 1:1.

Krog bosta v četrtek končala vodilni pred tem krogom Napoli in Bologna.

1. Milan           10  9  1  0  23:9    28
 2. Napoli           9  8  1  0  19:3    25
 3. Inter Milano    10  6  3  1  26:12   21
 4. Roma            10  6  1  3  18:10   19
 5. Atalanta        10  5  3  2  18:12   18
 6. Lazio           10  5  2  3  20:17   17
 7. Juventus        10  4  3  3  14:13   15
 8. Fiorentina      10  5  0  5  13:13   15