Iličić zabil gol Unitedu, Ronaldo spet rešil rdeče vrage

Atalanta je pred domačimi gledalci z 2:2 remizirala z Manchester Unitedom.

Na eni izmed šestih večernih tekem lige prvakov je Atalanta v sodnikovem dodatku zapravila zmago proti Manchester Unitedu. Za  točko domačih je imel velike zasluge tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v prvem polčasu dosegel prvi zadetek na tekmi. V 14. minuti je streljal nizko z roba kazenskega prostora, pokriti David De Gea pa je ob tem slabo posredoval in pod telesom žogo spustil v mrežo.

Rdeči vragi so pred koncem prvih 45 minut sicer izenačili, a je nato za novo vodstvo domačih poskrbel Duvan Zapata. Slovenski sodniki so sicer dolgo čakali na VAR, ki je naposled potrdil zadetek Italijanov, prepovedanega položaja ni bilo.

United je nato lovil izenačenje, a niti ni bil pretirano nevaren, potem pa je tako kot na prvem medsebojnem obračunu na Old Traffordu za dober izkupiček Angležev poskrbel Cristiano Ronaldo. Ta je na 18-ih metrih s prve sprožil z volejem in natančno zadel dolgi kot domačih vrat. Portugalec je tako v polno nameril v prvi minuti obeh sodniških dodatkih polčasov.

Iličić je sicer postal prvi Slovenec po Zlatku Zahoviću, ki se je še tretjo sezono v nizu zapisal med strelce v ligi prvakov. Nekdanjemu igralcu Porta, Olympiacosa in Valencie je to sicer uspelo v štirih sezonah zapored.

V skupini F je bil istočasno še obračun Villarreal - Young Boys. Rumena podmornica je ugnala švicarskega predstavnika z 2:0 in ima na lestvici tako kot United sedem točk. S petimi sledi Atalanta, Young Boys imajo na dnu tri.

Rdeči bik Slovenski najstnik znova zaigral v ligi prvakov

Na klopi pa je tekmo proti Barceloni začel Benjamin Verbič, priložnost za igro je dobil v 77. minuti. Katalonci so tedaj že vodili, potem ko je v 70. minuti edini zadetek na tekmi dosegel mladi Ansu Fati. Slovenski reprezentant je imel lepo priložnost v 82. minuti, a je z volejem z leve strani slabo streljal.

V skupini E je bila tudi tekma Bayern München - Benfica, ki so jo Bavarci dobili s 5:2. Za domače so zadeli Robert Lewandowski (26., 61., 84.), skupaj se je med strelce vpisal že osemkrat v tem tekmovanju, ter Serge Gnabry (32.) in Leroy Sane (49.). Za Benfico je vmes znižal Morato (38.), drugi zadetek za goste pa je dosegel Darwin Nunez (75.). Lewandowskemu je sicer ob koncu prvega polčasa strel z bele pike obranil Odiseas Vlahodimos.

Poljak je sicer na tekmi zabeležil že svoj 80. zadetek v ligi prvakov. Za ta dosežek je potreboval 100 tekem, dve manj kot Lionel Messi in 16 manj kot Ronaldo.

Bayern ima na vrhu lestvice E popoln izkupiček oziroma 12 točk, sledi pa Barcelona s šestimi. Štiri ima Benfica, dve pa kijevski Dinamo.

V skupini H je Juventus s 4:2 ugnal Zenit iz Sankt Peterburga, dva zadetka je dosegel Paulo Dybala (11., 58./11-m), vmes pa so si Torinčani prek Leonarda Bonuccija zabili avtogol (26.). Za Torinčane sta v drugem polčasu zadela še Federico Chiesa v 74. in Alvaro Morata v 82. minuti, končni izid pa je postavil Serdar Azmoun v sodnikovem dodatku drugega polčasa.

V tej skupini je Chelsea z 1:0 v gosteh ugnal Malmö. Prvaki minule sezone na lestvici z devetimi točkami sledijo Juventusu, ki jih ima 12. Zenit je ostal tretji s tremi, na dnu pa je Malmö brez točke.