Iličić zgrešil z bele točke; remi Interja

Na sklepni tekmi nedeljskega sporeda 6. kola italijanskega prvenstva je Fioretina doma remizirala z AC Milanom (0:0). Inter je doma vzel le točko proti Bologni (1:1), Roma je izgubila pri Torinu (3:1).

Na stadionu Artemio Franchi v Firencah sta Fiorentina in AC Milan odigrala zanimivo in dinamično tekmo, ki pa se je končala brez zadetkov (0:0). Malce več od igre so imeli domači, a tudi gostje so bili nekajkrat zelo blizu zadetka.

Toskanci so bili najbližje vodstvu v 23. minuti, ko so imeli na voljo enajstmetrovko, a je Josip Iličić (igral je do 82. minute) zadel le vratnico.

Milan bi lahko zmagal z zadetkom v 95. minuti, ko je Luiz Adriano sam stekel proti vratom, na robu kazenskega prostora ga je podrl Nenad Tomović, a sodniška piščalka je ostala nema.

Tottijev jubilej pokvarjen

Inter, ki je pred tednom dni presenetil Juventus, je na domačem San Siru prišel le do točke proti Bologni (1:1). Za goste je v 14. minuti zadel Mattia Destro, izenačil je Ivan Perišić v 37. minuti. Samir Handanović je vso tekmo branil gol Interja.

Roma je klonila na gostovanju pri Torinu (3:1), čeprav je Francesco Totti dosegel svoj jubilejni 250. gol v Serie A. Totti je sicer z 250 goli na drugem mestu večne lestvice strelcev Serie A, prvi je Silvio Piola, ki je med letoma 1929 in 1954 dosegel 274 golov.