Infarktna tekma Nemcem

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Zadnje kolo v skupini C se na evropskem prvenstvu v rokometu ni začelo po željah slovenske reprezentance. Nemčija je namreč premagala Švedsko (30:29) in skočila na vrh skupine.
Oglej si celoten članek

Pred zadnjo tekmo predtekmovanja v skupini C, derbiju med Slovenijo in Poljsko, sta se v Innsbrucku udarili še ostali dve velesili − Nemčija in Švedska. Nemci so dosegli šele prvo zmago na prvenstvu in so pred večerno tekmo med Slovenijo in Poljsko na prvem mestu.

Za razliko od tekme proti naši izbrani vrsti so Nemci proti Švedski začeli veliko bolje in le enkrat zaostajali (8:9). V drugem polčasu se je že zdelo, da se je "Elf" pri 21:18 in petih golih Michaela Krausa že odločilno odlepil na plus pet, a to je bil račun brez Švedske. Ti so celo povedli (22:23) in kasneje še izenačili na 27, a so se Nemci na krilih nepremagljivega vratarja Silvia Heinevetterja na koncu veselili težko priborjene zmage in uvrstitve v drugi krog. Kljub vsemu varovanci Heinerja Brandta še zdaleč niso prepričali, "tri krone" pa se skupaj s slavnim selektorjem Staffanom Olssnom že poslavljajo od tekmovanja.


EP v rokometu, 3. kolo, skupina C:

Nemčija : Švedska 30:29 (21:18)
Glandorf 8, Jansen 7 (3), Kraus 6; K. Andersson 7, Ekberg 6 (3), Arrhenius 6

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.