Inter osrečil svoje in Lazieve navijače

Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24
Inter je na zadnji tekmi 36. kola Serie A ugnal Lazio z 2:0 in še naprej ostaja na vrhu lestvice. Drugouvrščena Roma je v gosteh z 2:1 premagala Parmo in Interju še naprej diha za ovratnik.

Inter se je po zaslugi zmage nad Laziem - zadela sta Walter Samuel in Thiago Motta - znova povzpel na vrh lestvice Serie A, ki mu ga je začasno prevzela Roma. Ironija je, da so se zmage čete Joseja Mourinha ravno iz tega razloga razveselili tudi navijači Lazia, zagrizenega mestnega nasprotnika Rome.

Ta je v soboto premagala Parmo. Varovanci Claudia Ranierija so začeli silovito in preko Francesca Tottija povedli že v peti minuti dvoboja. Do konca prvega polčasa se mreža ni več zatresla. V 75. minuti je vodstvo Rome na 2:0 povišal Brazilec Rodrigo Taddei, ki je vratarja Antonia Miranteja z glavo premagal po podaji strelca prvega zadetka, Tottija. V 81. minuti je končni izid postavil Davide Lanzafame, ki je znižal na 1:2.

Na drugem sobotnem obračunu je Milan proti Fiorentini po zadetku Brazilca Ronaldihna v 77. minuti na San Siru slavil z 1:0 in se utrdil na tretjem mestu italijanskega državnega prvenstva. Milan si je tako že zagotovil igranje v Ligi prvakov za prihodnjo sezono, medtem ko se Fiorentina s porazom poslavlja od evropskih tekmovanj. Dokončno je brez Lige prvakov po nedeljskem remiju s Catanio ostal tudi Juventus, ki je padel na sedmo mesto.

Brez zmage pa sta v tem kolu ostala slovenska legionarja v Italiji. Bojan Jokić je s Chievom izgubil, Samir Handanović pa z Udinesejem remiziral. Oba sta odigrala celotno srečanje. Bojan ni zadel, Samir je dobil dva zadetka.