Jaka in Erazem pokorila Cibono

Foto: Žurnal24 Lakovič je tokrat dosegel tri točke. (Foto: EPA) Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Jaka Lakovič letos ne igra veliko, a še vedno zna! To je dokazal prejšnji teden, Foto: Žurnal24 Barcelona je z 80:66 premagala Cibono. Foto: Žurnal24 Barcelona je z 80:66 premagala Cibono.
Potem, ko je v sredo Olimpija premagala Efes Pilsna, so v četrtek na evroligaško sceno stopili preostali Slovenci. Smodiš je v Moskvi doživel pravo blamažo, veselila sta se Begić in Ćapin ter Jaka in Erazem.

Jaka Lakovič in Erazem Lorbek sta se z Barcelono veselila visoke zmage nad zagrebško Cibono (80:66). Lakovič je svojo minutažo dobro izkoristil in s 13 točkami v 19 minutah je v statistiki zapisan kot tretji strelec Kataloncev (uspešnejša sta bila le še Rubio in Navarro, oba po 14 točk). Lorbek je na parketu prebil tri minute manj in v Zagrebčanom dal devet točk.

Klobučar: ena točka na eno minuto
Na slovenskem obračunu med Žalgirisem in Partizanom sta se zmage veselila Mirza Begić in Aleksandar Ćapin (ni dobil priložnosti za igro). Pri Partizanu je ponujeno minutažo dobro izkoristil Jaka Klobučar, ki je v dobrih devetih minutah dosegel devet točk in bil drugi strelec beograjske ekipe. Begić je v 23 minutah prispeval šest točk, Ćapin pa priložnosti za igro ni dobil.

Armani ponižal Ruse

Naslednji nasprotnik ljubljanske Union Olimpije Armani Jeans Milano je kar nekoliko neverjetno lahko prišel do zmage sredi Moskve. Varovanci trenerja Piera Bucchija so že v prvem polčasu prišli do vodstva s 23 točkami (52:29). V drugem polčas so Rusi krenili nekoliko bolj odločno - med drugim je tudi Matjaž Smodiš za CSKA dosegel vseh osem točk prav v drugem polčasu - a o preobratu ni bilo ne duha ne sluha. Kot kaže, je ameriška turneja CSKA-ja pustila sledi in utrudila varovance Duška Vujoševića.

Vidmar in Preldžić uspešna v sredo, Rašo v ponedeljek

Gašper Vidmar
je k zmagi svojega Fenerbahčeja prispeval 17 točk, k temu pa je v 25 minutah igre dodal še 5 skokov in tri ukradene žoge. Emir Preldžić je v slabih petih minutah dosegel dve točki. "Pred začetkom sezono smo čutili nekaj pritiska. Vedeli smo, da smo boljša ekipa od nasprotnika. Težko rečem, da smo celo tekmo igrali dobro. Zadovoljni smo lahko le z rezultatom," je misli po zmagi strnil branilec Fenerbahčeja, Roko Leni Ukić.

Ruski Himki je v prvem kolu Evrolige na domačem parketu z 82:76 premagal poljskega Asseca iz Prokoma, pri katerem kot pomočnik trenerja sodeluje tudi slovenski strokovnjak David Dedek. Virtus Roma je na domačem terenu prišel do visoke zmage nad Brose Basketsom (83:65).

Uvodna tekma letošnje Evrolige pa je bila odigrana že v ponedeljek, ko je Rašo Nesterović za zmago Olympiakosa nad Realom Madridom dal 11 točk in se tako zmagovito vrnil na evroprki parket.

Evroliga, 1. kolo:

Skupina A:
BC Himki : Asseco Prokom 82:76 (utrinki tekme v galeriji)
Langford 17,  Fridzon 13, Planinić 12; Giddens 20, Ewing 18

Žalgiris : Partizan mt:s 73:62
Pocius 17, Milaknis 12, Begić 6 v 23 minutah, Ćapin ni dobil priložnosti; Kecman 13, Klobučar 9 v devetih minutah

Caja Laboral : Maccabi Electra  94:78
Logan 25, Teletović 16, Rancik 12; Eidson 14, Hendrix in Schortsanitis po 9

Skupina B:

Olympiacos Pirej : Real Madrid 82:66
Spanoulis in Bourousis  po 16, Teodosić 15,  Nesterović 11, 7 skokov v 17 minutah; Lull 18, Suarez 12

Virtus Roma : Brose Baskets 83:65
Smith 16, Washington 13, Vitali 11; Hines 20, Roberts 14

Unicaja : Spirou Charleroi 84:73
Rubio 22, Freeland 18, Tripković 14; Greene 20, Gomis 15

Skupina C:

Fenerbahče Ülker : Lietuvos Rytas 86:69 (utrinki tekme v galeriji)
Lavrinovič 21, Vidmar 17 točk, Ukić 11, Preldžić 2; Newley in Bjelica po 15

Regal Barcelona : Cibona 80:66
Rubio in Navarro po 14, Lakovič 13 v 19 minutah, Lorbek 9 v 16 minutah; Bogdanović 28, Radošević 15

Montepaschi Siena : Cholet Basket 76:44
Carraretto in Lavrinovič po 13, McCalebb 12; Robinson 9, Causeur in Mejia po 8

Skupina D:

Union Olimpija – Efes Pilsen 95:90

CSKA Moskva : AJ Milano 73:88
Gordon 15, Sokolov 13, Smodiš 8 v 17 minutah; Pecherov 23, Finley 15, Mancinelli 13

Power Elec. : Panathinaikos 56:72
Martinez 16, Claver 15; Batiste 13, Perperoglou 10, Diamantidis, Tsartsaris, Nicholas in Sato po 8