|
Trening v Čilu pričakujem z veseljem, saj je od zadnjega treninga minilo
že nekaj časa in mi bo kar ustrezalo biti malce zdoma. Po zadnjih podatkih bodo razmere dobre,
snega bo dovolj, upam, da bo vreme zdržalo in da bomo lahko v celoti izkoristili priprave.
Andrej Jerman
|
|
Vroči poletni meseci smučarjev ne ovirajo pri pripravah na novo sezono, katere vrhunec bodo zimske olimpijske igre v Vancouvru . Proti visokim Andom v Čilu so poleteli Andrej Jerman , Aleš Gorza , Rok Perko , Andrej Šporn , Gašper Markič , Andrej Križaj in Alek Glebov . Skupaj s športniki sta se na pot onstran Atlantskega oceana podala vodja moških reprezentanc Urban Planinšek in novi trener za hitre discipline Burkhard Schaffer , ki je v slovensko reprezentanco prinesel novo energijo, nov pristop in način dela, kar je pri reprezentantih naletelo na dober odziv. Fantje bodo trenirali na istih terenih kot lani, in sicer tri tedne. Vrnitev nazaj je načrtovana 20. septembra, ko jih že kmalu zatem, oktobra, čakajo priprave na avstrijskih ledenikih. Čile bo tako pomenil prvi stik s snegom po tednu v Zermattu v začetku meseca.
|
Urbana Planinška veseli visoka motiviranost smučarjev pred OI v Vancouvru. © Boštjan Tacol |
Najboljši slovenski smukač, Tržičan Jerman, ima pred začetkom nove sezone dobre občutke. "Rezultatov testiranj še nisem dobil, a v primerjavi z lansko sezono sem letos več treniral in fizična pripravljenost zato ni vprašljiva. Trening v Čilu pričakujem z veseljem, saj je od zadnjega treninga minilo že nekaj časa in mi bo kar ustrezalo biti malce zdoma. Po zadnjih podatkih bodo razmere dobra, snega bo dovolj, upam, da bo vreme zdržalo in da bomo lahko v celoti izkoristili priprave. Glede novega trenerja nimam pripomb, povsem je upravičil pričakovanja in jih celo presegel. Prinesel je novo energijo in tudi drugačen način dela. Bistveno je, da od njega dobim povratno informacijo o moji tehniki, česar je v zadnjih treh letih primanjkovalo," poudarja Jerman.
|
S kolenom je vse v redu in me več ne boli, okrepil sem ga, v Zermattu so
se pojavile težave s hrbtom, a zdaj je vse v redu in upam, da bo tako tudi naprej.
Aleš Gorza
|
|
|
Aleš Gorza pravi, da je z njegovim kolenom vse v redu. © EPA |
"V Sloveniji se počutim odlično in zelo domače. Kakšnih posebnih sprememb ni pričakovati, prejšnji trener je opravil dobro delo, a bom kakšno malenkost naredil drugače," pravi Avstrijec Schaffer, ki se je s fanti dobro ujel, pa tudi jezik mu ne predstavlja težav, saj se sporazumevajo v angleščini in nemščini. "Slovenščine se še nisem začel učiti, a bom imel za učenje zdaj tri tedne časa v Čilu. Ker je minilo še premalo časa, težko rečem, kdo od fantov je najbolj nadarjen, a prav vsak od njih se zelo trudi in daje vse od sebe. Cilj je, da vsi izboljšajo svoje smučanje, kar pomeni, da se izboljšajo tudi njihovi rezultati, kar je naš osnovni cilj. A to ne bo tako lahka naloga zaradi zelo močne konkurence, še zlasti v olimpijskem letu so edino, kar šteje, najboljši rezultati. Andrej Jerman ima vsekakor potencial ponoviti odlične uvrstitve iz predprejšnje sezone, a če bo to tudi dosegel, je drugo vprašanje," še dodaja.
|
Ker je minilo še premalo časa, težko rečem, kdo od fantov je najbolj
nadarjen, a prav vsak od njih se zelo trudi in daje vse od sebe.
Burkhard Schaffer |
|