Jojo spet v polno, Juve dobil derbi

Atalanta le do točke po visokem vodstvu.

Nogometaši Atalante iz Bergama so v 21. krogu italijanske lige gostili Torino in na koncu iztržili točko za 3:3. Med strelce se je pri domači ekipi vpisal tudi slovenski reprezentant Josip Iličić. Juventus je v obračunu z Romo zmagal z 2:0.

Atalanta, ki je vsaj začasno šesta, je tekmo začela silovito in že po 21 minutah vodila s 3:0, potem ko so se med strelce vpisali Iličić v 14., ko je spretno izkoristil dolgo podajo Martena de Roona, Robin Gosens v 19. in Luis Muriel v 21. minuti. A Torinčani so že pred polčasom poskrbeli za negotovo nadaljevanje. V drugi polovici tega dela igre so pritisnili in dvakrat zadeli, Andrea Belotti je gol dosegel v 42. minuti, ko je najprej neuspešno izvedel najstrožjo kazen in nato v mrežo pospravil odbito žogo, Bremer pa v prvi minuti dodatka.

Iličić, ki je pri štirih golih (ob petih podajah) v sezoni, je v 59. minuti mesto na igrišču prepustil Alekseju Mirančuku, so pa gosti v 70. minuti drugič na tekmi zatresli okvir vrat, Wilfried Singo je z roba kazenskega prostora oplazil prečko. S podobno mero je v 76. minuti vrnil Mirančuk, ki je zatresel vratnico. Je pa Torino izenačil v 84. minuti, ko je Federico Bonazzoli zadel z glavo po prostem strelu Simoneja Verdija.

Branilec naslova Juventus se je v boju za tretje mesto na lestvici meril z Romo. Tekmo je dobro odprl, saj je Cristiano Ronaldo v 13. minuti zadel s strelom po tleh in dosegel svoj 16. gol sezone, s katerim se je utrdil na prvem mestu med strelci. V 22. minuti je Portugalec, ki naj bi bil kljub 36 letom pred podaljšanjem pogodbe s staro damo, zadel še prečko. V drugem polčasu je Juventus nadzoroval dogajanje na igrišču in v 70. minuti podvojil prednost z avtogolom brazilskega branilca Ibaneza.

Danes je še Sassuolo gostil Spezio in izgubil z 1:2, Genoa pa je z zmago proti Napoliju podaljšala niz neporaženosti na pet tekem. Domači so v prvem polčasu spet pokazali, da so se dvignili v formi, z zadetkoma Gorana Pandeva v 11. in 26. minuti so povedli z 2:0. Pri drugem zadetku je bil podajalec Miha Zajc, ki je igral do 88. minute. V drugem polčasu so gosti najprej zatresli okvir vrat, v 79. minuti pa je Matteo Politano zmanjšal zaostanek Neapeljčanov, ki pa jim do konca ni uspelo priti vsaj do točke.

Že v petek je Inter s Samirjem Handanovićem v gosteh premagal Fiorentino z 2:0 in vsaj začasno skočil tudi na vrh lestvice, kjer ima točko prednosti pred mestnim tekmecem Milanom.

1. Inter           21  14  5   2  51:23  47
 2. Milan           20  14  4   2  41:23  46
 3. Juventus        20  12  6   2  41:18  42
 4. Roma            21  12  4   5  44:35  40
 5. Napoli          20  12  1   7  44:21  37
 6. Atalanta        21  10  7   4  48:29  37
 7. Lazio           20  11  4   5  35:27  37
 8. Sassuolo        21   8  7   6  34:32  31