Juventus drvi proti novi zvezdici

V italijanskem nogometnem prvenstvu so v nedeljo odigrali sedem srečanj 33. kola.

Vodilni Juventus je gostil Genoo in pričakovano prišel do treh točk (4:0), s katerimi se je utrdil na vrhu razpredelnice. Torinčani v zadnjih petih tekmah potrebujejo še sedem točk za potrditev naslova.

Napoli je v boju za Ligo prvakov izgubil dragoceni dve točki na gostovanju pri Sassuolu (2:2) in ostal na tretjem mestu

Zajc skočil proti obstanku

Empoli, pri katerem je Miha Zajc sedel na klopi, je presenetljivo slavil na gostovanju pri AC Milanu (1:2) in naredil velik korak proti obstanku v Serie A.

Edini preostali konkurent Empolija za obstanek je Crotone, ki je po preobratu zmagal pri Sampdorii (1:2) in za moštvom nekdanjega člana Olimpije zaostaja za pet točk.

S klopi je pravo katastrofo videl Siniša Anđelković, njegov Palermo je visoko izgubil pri Laziu (6:2) in praktično že izpadel. Že v 26. minuti je bil izid 5:0 za Rimljane.

Chievo, pri katerem je Valter Birsa igral do 64. minute, Boštjan Cesar pa je sedel na klopi, je doma klonil proti Torinu (1:3). Obe zasedbi sta ostali v sredini lestvice.

Udinese je na domači zelenici strl odpor Cagliarija (2:1), vsi zadetki so padli v zadnjih dvajsetih minutah srečanja.