Juventus padel v Firencah

V italijanskem prvenstvu so nogometaši v nedeljo opravili z glavnino 20. kola.

Derbi kola se je igral v Firencah, kjer je Fiorentina gostila vodilni Juventus. Toskanci so prišli do prestižne zmage (2:1), v kateri je Josip Iličić igral od 85. minute.

Domači so bili v prvem delu za odtenek boljši in v 10. minuti je Matias Vecino po samostojnem prodoru stresel okvir torinskih vrat. Do vodstva je Viola nato prišla v 37. minuti, ko je po dobro odmerjeni globinski podaji Federica Bernardeschija natančno zadel Nikola Kalinić. Pred odmorom je imel lepo priložnost za izenačenje Gonzalo Higuaín, a ni bil uspešen.

Kmalu po začetku drugega polčasa so Toskanci podvojili naskok. Dolgo podajo pred gol je poslal Milan Badelj, pred vrati pa je vratarja zmedel Federico Chiesa. A kmalu se je Juve vrnil, po predložku z leve se je najbolje znašel Higuaín.

Do konca tekme je Juve še nekajkrat zapretil prek Higuaína in Paula Dybale, toda Fiorentina je vzdržala in se s tremi točkami utrdila na vrhu razpredelnice.

Napoli in Roma ostajata blizu

Atalanta, za katero je Jasmin Kurtić igral do 74. minute, je klonila na gostovanju pri Laziu (2:1). Gostje so sicer povedli, toda ob koncu prvega dela so Rimljani izenačili, sredi nadaljevanja pa je odločilni zadetek z bele točke prispeval Ciro Immobile.

Napoli je stik z vrhom zadržal s pričakovano domačo zmago nad Pescaro (3:1). Blizu prvega mesta je ostala tudi AS Roma, na gostovanju pri Udineseju je z zadetkom Radje Naniggolana prišla do minimalne zmage (0:1).

Siniša Anđelković zaradi poškodbe ni igral za Palermo ob porazu pri Sassuolu (4:1), Luka Krajnc pa ni bil v ekipi Sampdorie ob domačem remiju proti Empoliju (0:0).