Kalvariji ni in ni videti konca

Slovenski hokejist se ni vpisal med strelce ob porazu proti Columbus Blue Jackets.

Hokejisti Los Angeles Kings ostajajo prikovani na zadnjem mestu razpredelnice severnoameriške lige NHL. Kralji so doživeli poraz tudi v gosteh pri Columbus Blue Jackets, ki so bili boljši s 4:1. Kapetan kraljev Anže Kopitar se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Tekma se je začela precej obetavno za zadnjeuvrščeno ekipo lige NHL, ki nikakor ne najde izhoda iz krize. Dustin Brown je v četrti minuti zadel za vodstvo z 1:0. A je bilo vodstvo bolj kratkega daha. Že v nadaljevanju so domači modri jopiči najprej izenačili in nato do konca prve tretjine povišali na 2:1. Do konca druge tretjine je bilo že vsega konec.

Za Columbus so zadeli Lukaš Sedlak, Artemi Panarin se je podpisal pod dva, Josh Anderson pa je postavil končni izid.

Vratar Columbusa je zaustavil 29 strelov razglašenih kraljev, ki jih pesti precejšnja neučinkovitost v končnici napada, gostujoči vratar Jonathan Quick pa je zbral 37 obramb.

Kralji imajo po 33 odigranih tekmah na računu samo 11 zmag. Naslednja tekma čaka Los Angeles v soboto v Pittsburghu.