Kane do izjemnega rekorda, Tottenham izvlekel točko

Brentford in Tottenham sta se razšla brez zmagovalca, Arsenalu londonski derbi...

Nogometaši Arsenala so v 17. krogu angleške lige gostili West Ham in ga premagali s 3:1. S tem ostajajo vodilna ekipa prvenstva in imajo sedem točk prednosti pred vsaj začasno najbližjim zasledovalcem Newcastlom.

V londonskem obračunu so povedli gosti, Said Benrahma je v 27. minuti izkoristil enajstmetrovko. Topničarji so preobrat zrežirali v drugem polčasu, Bukayo Saka je zadel v 53., Gabriel Martinelli v 58., Edward Nketiah pa v 69. minuti. Pri prvem in tretjem golu je podal Martin Ödegaard.

Pred tem je Newcastle vsaj začasno skočil na drugo mesto lestvice, potem ko je s 3:0 slavil na gostovanju pri Leicestru. Chris Wood z bele pike, Miguel Almiron in Joelinton so bili strelci za črno-bele, ki imajo točko več in dve tekmi več od tretjeuvrščenega Manchester Cityja. Tega tekma tega kroga čaka v sredo v Leedsu.

Z enakim izidom kot Newcastle je zmagal tudi Fulham pri Crystal Palaceu. Ta je od 57. minute igral z dvema igralcema manj, junak tekme pa je bil srbski napadalec Aleksandar Mitrović z golom in dvema podajama. Zdaj je pri desetih zadetkih in na četrtem mestu med strelci.

Pred njim med strelci je tudi Harry Kane, ki je s Tottenhamom v gosteh pri Brentfordu igral 2:2. Dvoboj so bolje odprli domači, ki so povedli v 15. minuti z golom Nemca Vitalyja Janelta, na 2:0 pa je povišal Ivan Toney, z 11 goli tretji strelec lige. Drugi strelec elitnega angleškega prvenstva Kane je svoj 13. zadetek sezone prispeval v 65. minuti in tako zmanjšal zaostanek Tottenhama.

Sam pa je dosegel svoj deseti zadetek na tako imenovani Boxing Day, s čimer je novi rekorder. Do zdaj si je mesto na vrhu delil z Robbiejem Fowlerjem. Končni izid je postavil Pierre-Emile Höjbjerg v 71. minuti. Kane bi lahko v 84. minuti poskrbel za popoln preobrat, a je zadel vratnico.

Liverpool je zmagal s 3:1 pri Aston Villi, Mohamed Salah in Virgil van Dijk sta za rdeče zadela v prvem, Stefan Bajčetić, 18-letnik s španskim potnim listom, pa v drugem polčasu.

Brighton je prav tako s 3:1 zmagal v Southamptonu, Wolverhampton pa z 2:1 pri Evertonu. Rayan Ait Nouri je Wolverhamptonu zmago prinesel v 95. minuti.

V torek bosta še obračuna Chelsea - Bournemouth in Manchester United - Nottingham Forest, v sredo pa še Leeds - Manchester City.