"Kapo dol navijačem, dolžni smo jim veliko več"

Foto: Saša Despot
Foto: Saša Despot
"Nihče ni bav-bav, vsi so premagljivi," pred nadaljevanjem prvenstva pravi slovenski reprezentant.
Oglej si celoten članek

Slovenski rokometaši si po bolečem porazu proti Islandiji, ta je slavila s 23:18, ne smejo več privoščiti spodrsljaja, če se želijo prebiti v četrtfinale svetovnega prvenstva.

"Vem, kakšna ekipa smo, kaj lahko pokažemoi in koliko imamo še rezerve. Imamo potencial. Zdaj so pred nami tri finala. Smo v enakem položaju kot Hrvatje, zadnjo tekmo igramo z njimi. Nihče ni bav-bav, vsi so premagljivi," je po porazu z Islandijo razmišljal Miha Zarabec.

"Nimamo si kaj metati peska v oči, sami smo krivi za ta poraz. Moramo se zavedati, koliko smo dobri, ker se mi zdi, da nam trenutno manjka samozavesti. Prihajajo tekme, ko bo res vse štelo. Čez dva dni je novo finale, in jaz verjamem v nas," je še dodal.

"Na prvem izpitu smo padli, ampak zdaj nas čakajo trije novi. Vsi so premagljivi, kar smo že dostikrat v preteklosti dokazali. Imamo srce, imamo borbenost, moramo pa napredovati individualno oziroma taktično. To velja za vsakega posameznika. Vse je stvar osredotočenosti. Smo razočarani. Ni lahko izgubiti, še zlasti pred domačo publiko. Kapo dol navijačem, bodrili so nas, ampak dolžni smo jim še veliko več."

Foto: Saša Despot rokomet SP Zelenortski otoki-Slovenija

Največji zalogaj v drugem delu tekmovanja bosta zdaj gostiteljica Hrvaška in Egipt, ki je zmagal na medsebojni tekmi. "Da, pogledali smo si tisto tekmo. Poznamo Hrvate, Egipčane in Argentince. Ni skrivnosti. Odločala bo dnevna forma. Proti Islandiji smo bili v tem elementu na najnižji ravni, nismo pokazali vsega, kar znamo, za naprej pa verjamem, da bo šlo to navzgor," je zaključil Zarabec.

Slovenija se bo z Argentino pomerila v sredo (15.30), z Egiptom v petek (18.00) in s Hrvaško v nedeljo (20.30).

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 2

  • 01:04 19. Junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲

  • 19:56 21. Januar 2025.

    spokajop naj kufre in gredo domov. pa za začetek naj mal pogledajo druge kako igrajo. naši ne igrajo naši se …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.