Kek z Rijeko zanesljivo

V naslednje kolo kvalifikacij za Evropsko ligo sta se z Rijeko zanesljivo prebila tudi Matjaž Kek in Miral Samardžić.

V zadnjem predkolu Evropske lige, kjer se bodo do zdaj uspešnim moštvom pridružili še klubi, ki so klonili v 3. predkolu Lige prvakov, bo zaigrala tudi Rijeka, ki jo vodi nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek. Ta je v prvo enajsterico tokrat uvrstil tudi slovenskega reprezentanta Mirala Samardžića, Rijeka pa je še v drugo z lahkoto premagala ferski Vikingur. Tekma se je na Kantridi končala s 4:0, Kekovi izbranci pa so v naslednji krog tekmovanja napredovali s kar 9:1.

Za Evropsko ligo se sicer potegujejo še štirje hrvaški klubi. Poleg Rijeke in Dinama, ki ga je v kvalifikacijag za Ligo prvakov nepričakovano izločil danski Aalborg, sta namreč napredovala še oba splitska kluba. Hajduk je doma lovil zaostanek z 2:4 s prve tekme proti klubu Šahtar Karaganda in zmagal s 3:0. "Bili" so drugi zadetek, ki jim je prinašal napredovanje, dosegli že v 36. minuti. Gostje so v zadnjih minutah z vsemi močmi krenili v napad, kar je Hajduk izkoristil z zadetkom v 95. minuti. Precej lažje delo je imel Split. Z remijem brez zadetkov, v prvo je doma slavil z 2:0, je izločil Černomorec iz Odese.

Od velikih klubov se je opekel nekdanji udeleženec Lige prvakov Rosenborg. Norvežani so doma z 1:1 remizirali proti turškemu Karabüksporju, ki je napredoval zaradi gola v gosteh. Enako usodo kot Rosenborg je doživel romunski Cluj, ki je prav tako kot klub iz Trondheima že igral med elito. Romuni so tudi doma morali priznati premoč Dinamu Minsk (0:2). Brøndby je skupno s kar 0:5 klonil proti Club Bruggeu, napredovali pa so tudi Hull City, Lyon, PSV, Torino in Real Sociedad.

Danes bo potekal žreb zadnjih predkol v Evropski ligi in Ligi prvakov. V slednji bo tekmeca dobil tudi Maribor.

Dvoboji 3. predkola:

Ermis Aradippou : YOUNG BOYS BERN          0:2 (0:1)         /0:1/
Slovan Liberec : ASTRA GIURGIU                   2:3 (2:1)         /0:3/
Esbjerg : RUCH CHORZOW                            2:2 (1:1)         /0:0/
Černomorec : SPLIT                                      0:0                 /0:2/
KRASNODAR : Diosgyör                                3:0 (1:0)         /5:1/
Molde : SORJA LUGANSK                             1:2 (1:1)         /1:1/
Lech Plzen : STJARNAN                                0:0                /0:1/
Hapoel Kirjat Šmona : DINAMO MOSKVA       1:2 (1:2)         /1:1/
Rosenborg  : KARABÜKSPOR                        1:1 (1:1)         /0:0/
St. Pölten : PSV                                            2:3 (0:1)         /0:1/
RIO AVE : Göteborg                                      0:0               /1:0/
ZIMBRU : Grödig                                          0:1 (0:0)         /2:1/
RIJEKA : Vikingur Goeta                               4:0 (1:0)         /5:1/