Kiel drugič najboljši

Rokometaši Kiela so v finalni tekmi zaključnega turnirja evropske lige prvakov z 36:34 premagali Barcelono in se po letu 2007 drugič zavihteli na evropski vrh.

Kiel je v Kölnu ponovil uspeh izpred treh let in drugič v bogati zgodovini osvojil najbolj imenitno klubsko tekmovanje na stari celini. V minulih dveh sezonah mu je pot do rokometnega Mont Blanca preprečil Ciudad Real, tokrat pa je nemško moštvo na poti do samega vrha izločilo dve zasedbi s Pirenejskega polotoka. V sobotnem polfinalnem obračunu najprej Ciudad Real - v tekmi za tretje mesto je ugnal Čehovske medvede - , v današnjem velikem finalu pa še Barcelono. Kiel je za zmago prejel ček v višini 250.000, drugouvrščena Barcelona 150.000, tretjeuvrščeni Ciudad Real 100.000, četrtouvrščeni Čehovski medvedi pa 50.000 evrov.

Katalonci so bili dve tretjini tekme absolutni gospodarji dvorane Lanxess. V igri šestkratnih zmagovalcev lige prvakov - predvsem izrazito premoč so imeli v devetdesetih letih minulega stoletja, ko so osvojili pet naslov, enega pa so dodali leta 2005 - je vse delovalo brezhibno, v igri Sergeja Rutenke, Davida Barrufeta in druščine ni bilo opaziti slabosti. Katalonska zasedba si je v 15. minuti prvič priigrala pet golov prednosti (15:10) in navkljub nekoliko medlejšemu nadaljevanju v slačilnico odšla s tremi goli prednosti (20:17).

Ko je v 41. minuti svojo zalogo golov podvojila (25:19) je kazalo na gladko zmago španske zasedbe. A nemška ekipa se je tako kot v polfinalu ponovno izvila iz neprijetnega položaja, po identičnem scenariju je iz minuto v minuto zmanjševala zaostanek za vse bolj nemirnim in živčnim tekmecem ter v 52. minuti z zadetkom Christiana Zeitza izenačila na 29:29, v isti minuti pa z golom Henrika Lundströma povišala na 30:29.

A njihova rapsodija se ni končala, v 56. minuti so "zebre" prek Zeitza povišale svojo prednost na 33:30. Španci so jih vztrajno lovili, a zaman. Ko je 18 sekund pred koncem tekme Filip Jicha, ki je bil predvsem neustavljiv v prvem polčasu, ko je dosegel osem golov, povišal na 36:34, je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Nemčiji.