Kiks Reala, ki ima le še točko prednosti

Realu spodrsnilo proti Gironi, le še točka prednosti pred Barcelono.

Nogometaši madridskega Reala so v tekmi 12. kroga španske lige igrali le neodločeno 1:1 proti Gironi. Z remijem so se sicer vrnili na prvo mesto lestvice, toda zdaj imajo le še eno točko prednosti pred velikim tekmecem Barcelono.

Girono je bila pred dvobojem predzadnja na lestvici, a statusa favorita domačim ni uspelo upravičiti, dolgo so se mučili s trdoživimi in v obrambi zelo discipliniranimi tekmeci. Strli so jih šele z zadetkom Viniciusa Jr. v 70. minuti.

A je deset minut pozneje ogled posnetka z VAR pokazal, da je Marco Asensio igral z roko pred svojim golom, enajstmetrovko pa je izkoristil Urugvajec Cristhian Stuani. Domači so sicer v 90. minuti še enkrat spravili žogo v mrežo, toda spet je posredoval VAR in pokazal, da je pred udarcem Rodryga vratar gostov žogo že imel pod nadzorom, tako da zadetek ni obveljal.

V maratonskem sodnikovem dodatku je Girona nato zdržala nalete domačih, ki so tako dobili le točko.

Zdaj so pri 32, Barca ima eno manj. V soboto je katalonska ekipa tesno z 1:0 premagala Valencio, edini gol je zvezdnik blaugrane Robert Lewandowski dosegel v sodnikovem dodatku drugega polčasa.

Nogometaši Atletica, slovenski vratar Jan Oblak je branil vso tekmo, pa so doživeli drugo hudo razočaranje v tem tednu. Potem ko so v sredo izpadli iz nadaljnjega tekmovanja v ligi prvakov, saj niso izkoristili enajstmetrovke v 98. minuti, so v soboto izgubili še na gostovanju v Cadizu z 2:3, odločilni zadetek so domači prav tako dosegli v osmi minuti dodatka.

V prvi nedeljski tekmi je Osasuna z 2:0 premagala Valladolid, zvečer bosta še tekmi Athletic Bilbao - Villarreal in Real Sociedad - Betis, krog pa se bo končal v ponedeljek z dvobojem Elche - Getafe.

1. Real Madrid       12 10  2  0  29:10  32
 2. Barcelona         12 10  1  1  29:4   31
 3. Atletico Madrid   12  7  2  4  20:12  23
 4. Real Sociedad     11  7  1  3  16:13  22
 5. Betis             11  6  2  3  14:8   20
 9. Osasuna           12  6  2  4  13:11  20
 6. Athletic Bilbao   11  5  3  3  19:12  18
 7. Villarreal        11  5  3  3  14:7   18