Kimi kariero v reliju začel s trkom

Foto: Žurnal24 Kimi Räikkönen je vsaj za zdaj z nastopanjem v reliju zadovoljen.

Your browser doesn’t support HTML5 video

Nekdanji svetovni prvak v formuli 1 Kimi Räikkönen je slabo začel novo dirkaško kariero. Na Arktičnem reliju je s svojim Citroenom zletel s ceste, razbil dirkalnik ter si privozil pol ure zamude.
Oglej si celoten članek

Svetovni prvak formule 1 iz sezone 2007, Finec Kimi Räikkönen, je zamenjal dirkalnik formule 1 in bo v sezoni 2010 vozil Citroena C4 v svetovnem prvenstvu v reliju za moštvo Citroen Junior Team.

A začetek ni bil najboljši: na Arktičnem reliju na Laponskem je finski zvezdnik v drugi hitrostni preizkušnji zletel s ceste ter se zaletel v drevo. Pri tem se ne Raikkönen ne sovoznik Kai Lindström nista poškodovala, razbila sta le dirkalnik. S pomočjo gledalcev sta ga spravila nazaj na cesto, vendar je poleg 15 minut zaostanka Raikkönen dobil še 20 minut kazni, ker je zamudil v časovno kontrolo. Vodi Daniel Sordo (Citroen)

"Popoldne sva že vozila bolje. Kimi je odličen, pozabil je na jutranjo napako. Nisva veliko počasnejša od Sorda. V soboto želiva nadoknaditi nekaj zaostanka," je po koncu prvega dne relija dejal Lindström. Raikkönen se je tega relija, prve preizkušnje finskega državnega prvenstva, udeležil kot priprave na dirko na Švedskem, kjer se bo 11. februarja začelo svetovno prvenstvo v reliju.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.