Kline v Hinterstoderju tik pod vrhom

Foto: EPA Aleksander Aamodt Kilde Boštjan Kline Marcel Hirscher superveleslalom Hinterstod Foto: EPA Boštjan Kline superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Boštjan Kline superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Boštjan Kline superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Aleksander Aamodt Kilde superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Aleksander Aamodt Kilde superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Marcel Hirscher superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Vincent Kriechmayr superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Kjetil Jansrud superveleslalom Hinterstoder Foto: EPA Klemen Kosi superveleslalom Hinterstoder
V avstrijskem Hinterstoderju je Boštjan Kline zaostal le za Norvežanom Aleksandrom Aamodtom Kildejem.

V sončnem Hinterstoderju je Boštjan Kline osvojil svojo prvo uvrstitev na zmagovalni oder v superveleslalomu, potem ko je letos že posegel po stopničkah na smuku v Garmischu.

Tako kot na omenjeni tekmi je Klineta tudi tokrat (za 24 stotink) ugnal le Norvežan Aleksander Aamodt Kilde. Tretji je bil Avstrijec Marcel Hirscher (+0,35). Klemen Kosi je slovenski uspeh dopolnil z desetim mestom (+1,27).

Dobro izkoristil številko

Kline je imel startno številko pet ter jo res dobro izkoristil, saj je ubral zelo hitro linijo, na vseh merjenjih vmesnega časa je bil najhitrejši, ob prihodu v cilj pa je z naskokom, s 76 stotinkami sekunde prednosti, prehitel na koncu sedmega Avstrijca Patricka Schweigerja ter prepričljivo prevzel vodstvo.

Za Klinetom je 11 stotink sekunde zaostal tudi vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega pokala Avstrijec Hirscher, ki je bil nazadnje z zaostankom 35 stotink sekunde tretji. Edini, ki je prehitel Mariborčana, je bil Aamodt Kilde s startno številko 12, in sicer za 24 stotink sekunde. Tako je ostalo tudi po nastopu elitne sedmerice. Kilde je bil od najboljšega Slovenca hitrejši tudi na smuku v Garmischu ter ga tako obakrat potisnil na drugo mesto, potem ko je Slovenec vodil.

Sijajna sezona

Kline, ki bo 9. marca dopolnil 25 let, je v Hinterstodru osvojil prve stopničke v svetovnem pokalu v superveleslalomu. Za nekdanjega dvojnega mladinskega svetovnega prvaka v smuku in superveleslalomu iz Crans Montane leta 2011 je po težavah s poškodbami tako res sijajna sezona.

Kline je po dvojnih stopničkah, v tej sezoni ima še štiri uvrstitve med najboljših petnajst, najvišje uvrščeni Slovenec v razvrstitvi svetovnega pokala. Z novimi stopničkami je skočil za sedem mest na 22. mestu skupno, v posebnem superveleslalomskem seštevku je 14., v posebnem smukaškem seštevku pa 18.

Kosi dopolnil uspeh

Zelo dobro je nastopil tudi Kosi, ki je bil na startu tik za moštvenim kolegom s številko šest. Ob prihodu v cilj je z zaostankom 1,03 sekunde pristal na tretjem mestu, nato pa izgubil še sedem mest, s skupnim zaostankom 1,27 sekunde je osvojil deseto mesto, kar je njegov najboljši superveleslalomski izid v svetovnem pokalu ter drugi najboljši izid po sedmem mestu na letošnji alpski kombinaciji v Wengnu.

Na startu sta bila še dva Slovenca Martin Čater in Tilen Debelak s številkama 53 in 64. Čater, z zaostankom 3,11 sekunde, in Debelak, z zaostankom 4,66 sekunde, sta bila prepočasna za prvo trideseterico in točke.

V nedeljo še veleslalom

V Hinterstodru bo v nedeljo na sporedu še veleslalom, na katerem bo po 13. mestu na petkovem veleslalomu prvi slovenski favorit Žan Kranjec.

Karavana se bo nato preselila v Slovenijo, kjer bodo v Kranjski Gori od 4. do 6. marca na sporedu dva veleslaloma in slalom. Pred finalom sezone v St. Moritzu na moškem sporedu sledi še Kvitfjell s smukom in superveleslalomom.