Kljubovalni Biki na krilih DeRozana slavili po podaljšku

DeMar DeRozan je bil z 42 točkami prvo ime moštva Chicago Bulls ob zmagi nad Milwakuee Bucks. Goran Dragić je v slabih 20 minutah igre prispeval 12 točk.

Slovenski košarkarski as Goran Dragić je ponoči s Chicago Bulls slavil zmago po podaljšku s 119:113 proti Milwaukee Bucks. Šestintridesetletni Ljubljančan je s klopi dosegel 12 točk. Denver Nuggets z Vlatkom Čančarjem, ki je v statistiko vpisal devet točk, pa so po tesni končnici izgubili proti Sacramento Kings s 126:127.

Chicago (15-19) je vso tekmo držal stik z Milwaukeejem (22-12), sicer tretjeuvrščeno ekipo vzhodne konference. V zadnji četrtini pa so Bucks osem minut pred koncem pobegnili na 15 točk razlike. A tudi to ni bilo dovolj, da bi prvaki iz sezone 2020/21 v vetrovnem mestu slavili.

Domači so nadoknadili zaostanek in izsilili podaljšek po ukradeni žogi DeMarja DeRozana in zabijanju Aya Dosunma. V dodatnih petih minutah so prav tako izničili zaostanek, tokrat štirih točk, in slavili pomembno zmago v zelo natrpani vzhodni konferenci. V njej zasedajo deseto mesto.

Ob zmagi se je pri domačih košarkarjih najbolj izkazal DeRozan z 42 točkami (15/25 iz igre) in 10 skoki, Zach Lavine jih je dodal 24. Dragić je igral 19:30 minute in v tem času zadel pet od 11 metov iz igre, od tega dva od štirih poskusov za tri točke. Dvanajstim točkam je dodal še dva skoka in podajo.

"Mar vsi ne tečemo hitreje, ko nas lovi pes? Nekako tak občutek imaš, če ima to sploh smisel," je po tekmi razlagal DeRozan, potem ko so hitro pozabili grenak poraz proti eni najslabših ekip lige, Houston Rockets.

"Tekme proti boljšim ekipam iz nas iztisnejo tisto najboljše, seveda pa moramo vsako noč igrati s takšnim pristopom," je še dodal junak domače zmage. Chicago je dobil pet od šestih tekem proti ekipam med najboljšo trojico na vzhodu. To so Boston, Brooklyn in Milwaukee.

Pri Milwaukeeju je Giannis Antetokounmpo dosegel 45 točk, 22 skokov in sedem podaj. Iz igre je zadel 17 od kar 39 metov. Bobby Portis je prispeval 20 točk in 11 skokov.

Na vzhodu Brooklyn Nets (23-12) nadaljujejo zmagoviti pohod. Za deseto zaporedno zmago so ugnali Atlanta Hawks (17-18) s 108:107. Boston Celtics imajo na vrhu vzhoda in celotne lige razmerje 25-10.

Pri Sacramentu (18-15) je bil Denver v zadnji četrtini ves čas korak pred tekmeci in vodil celo za 11 točk, a prednost zapravil. V tesni končnici je 40 sekund pred koncem na 126:126 z zabijanjem izenačil Christian Braun, vsega 0,7 sekunde pred koncem pa so sodniki določili osebno napako nad Malikom Monkom. Ta je zadel drugega od obeh prostih metov, Nikola Jokić pa ni bil uspešen po zahtevnem poskusu za tri točke.

Srbski zvezdnik in dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec lige je bil s 40 točkami najboljši strelec dvoboja. Pri domačih pa so trije igralci presegli mejo 30 točk. Monk je dosegel 33, De'Aaron Fox 31 (13 podaj) in Domantas Sabonis (10 skokov) pa po 31 točk.

Vlatko Čančar je tokrat odigral 15:19 minute in v tem času zadel tri od štirih poskusov za tri točke. V statistiko je vpisal še dve podaji in blokado.

Denver je po porazu padel na drugo mesto zahodne konference z razmerjem zmag in porazov 22-12. Enak izkupiček imajo na vrhu New Orleans Pelicans.

Ti so po zaslugi Ziona Williamsona slavili s 119:118 proti Minnesota Timberwolves (16-19). Dvaindvajsetletnik je postavil osebni rekord s 43 točkami, od tega je dosegel zadnjih 14 točk pelikanov, vključno z odločilnim prostim metom štiri sekunde pred koncem. Anthony Edwards (27 točk) je na drugi strani zgrešil za zmago.

Prvaki Golden State Warriors (18:18) so dosegli še 15. zmago ob vsega dveh porazih na domačem terenu v tej sezoni. Tudi brez Stephena Curryja in Klaya Thompsona so premagali Utah Jazz (19-18) s 112:107.

Še 21. poraz pa so vpisali Los Angeles Lakers (14-21). V ponovitvi finala lige NBA iz koronske sezone 2019/20 so bili Miami Heat (18:17) boljši s 112:98. Brez Devina Bookerja, ki bo zaradi poškodbe stegenske mišice počival najmanj štiri tedne, je visok poraz doživela ekipa Phoenix Suns (20-16). S 127:102 so bili boljši Washington Wizards (15-21).

V noči na petek bo po zgodovinski noči proti New Yorku znova na parketu Luka Dončić v dresu Dallas Mavericks. Ti bodo gostili Houston Rockets.