Kopitar dolgo ni doživel takšne katastrofe: "Moramo se pogledati v ogledalo!"

Visok poraz kraljev proti kosmatincem iz Bostona.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma izgubili proti Boston Bruins z 0:7. Kralji Anžeta Kopitarja so peti v zahodni konferenci, Boston pa je sedmi v vzhodni.

Kralji, ki so sicer še na 21. tekmi zapovrstjo imeli več strelov od tekmeca (rekord je 22 tekem, držijo ga New York Rangers iz leta 1971), so bili nemočni proti gostom z vzhodne obale, slab večer zanje je hitro napovedal Jake DeBrusk, ki je dosegel prve tri gole za Boston v drugi, 14. in 21. minuti.

Za njim pa so mrežo domačih zatresli še Patrice Bergeron (32.), Taylor Hall (33.) in Erik Haula (51., 54.). DeBrusk je bil sicer prvo ime tekme, dodal je še podajo, Bergeron pa je golu dodal dve podaji. Boston je zmagal petič zapovrstjo, Los Angeles, ki prvič po 30 tekmah ni dosegel gola, pa je prekinil tako dolg niz zmag.

"Razburjeni smo. Nikoli si ne želiš tako visokega poraza. Moramo se pogledati v ogledalo in se naučiti nekaj iz vseh napak. Smo pa pred tem imeli dober niz, tako da moramo ostati pozitivni, se jutri vrniti na led in se pripraviti na nadaljnje izzive," je za lakingsinsider.com povedal Alex Iafallo. Naslednja tekma kralje čaka v noči na četrtek, ko bodo gostovali v Dallasu.

New Jersey Devils pa so s s sedmimi različnimi strelci s 7:2 v gosteh premagali Vancouver Canucks, Toronto Maple Leafs pa so s 5:3 ugnali Washington Capitals. Pri poražencih je podajo vpisal Aleks Ovečkin, s 64 točkami osmi strelec lige, prva sta Edmontonov Connor McDavid ter Floridin Jonathan Huberdeau s po 75 točkami.

* Izidi:
New Jersey Devils - Vancouver Canucks      7:2
Washington Capitals - Toronto Maple Leafs  3:5
Los Angeles Kings - Boston Bruins          0:7
(Anže Kopitar: 4 streli na gol v 19:10 minute za LA)

2. St Louis      32  14    6  188:141   70
3. Minnesota     31  16    3  190:157   65
4. Nashville     30  19    4  163:151   64
5. Dallas        29  20    3  151:151   61
6. Winnipeg      23  21    9  155:162   55
7. Chicago       19  27    8  134:185   46
8. Arizona       14  35    4  122:195   32