Kopitarjev gol ni zadostoval

Hokejisti moštva Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so v ligi NHL doživeli nov poraz.

V Phoenixu so bili gostitelji boljši od kraljev s 3:2 po podaljšku, med strelce pa se je tokrat vpisal tudi Anže Kopitar, ki je v 23. minuti izid izenačil na 1:1 in dosegel deveti gol v sezoni.

Arizona je povedla z golom Šveda Oliver Ekman-Larssona v prvem delu, po izenačenju Kopitarja pa je domačim vodstvo vnovič zagotovil 21-letni Brendan Perlini v 38. minuti. V 43. minuti je Trevor Lewis še drugič zadel za ekipo iz Kalifornije in moštvi sta redni del končali poravnani. V tretji minuti podaljška pa je obračun odločil 20-letni novinec Christian Fischer.

Z osvojeno točko kralji ostajajo na drugem mestu pacifiške skupine, v zahodni konferenci pa so na petem mestu. Vodilna ekipa lige ostaja Tampa, ki pa je ponoči v Washingtonu izgubila z 1:3.

Premora za kralje ne bo, saj bodo že danes v domači dvorani gostili Anaheim, ki je moral v noči na soboto po slovenskem času priznati premoč Winnipegu (1:4).