Kopp zmagovalec tretje etape

Foto: Žurnal24 David Kopp je bil najhitrejši na tretji etapi dirke po Poljski.
Nemški kolesar David Kopp je zmagal na tretji etapi dirke po Poljski, ki šteje tudi za točke ProToura. Edini Slovenec na dirki Gorazd Štangelj je bil 102.
Oglej si celoten članek
David Kopp, ki kolesari v dresu Gerolsteinerja, je na 192 kilometrov dolgi preizkušnji od Ostrode do Gdanska prehitel Španca Joseja Joaquina Rojasa na drugem in Belgijca Wouterja Weylandta na tretjem mestu. Gorazd Štangelj je v času zmagovalca etapo končal na 102. mestu, skupno pa je 66. Etapo je sicer zaznamovala slaba pripravljenost organizatorjev, ki so kolesarje usmerjali na napačne dele cest, v zadnjih kilometrih pa so se morali tekmovalci izogibati še oviram na cesti. V skupnem seštevku vodi Belgijec Weylandt pred Nemcem Koppom in Avstralcem Brownom.


Dirka po Poljski, tretja etapa (Ostrode – Gdansk, 192 km)
: 1. Kopp (Nem/Gerolsteiner) 4:45:21, 2. Rojas (Špa), 3. Weylandt (Bel), 102. Štangelj (Slo) vsi isti čas

Skupna razvrstitev:
1.Wouter Weylandt (Bel/Quick Step) 9:35:57
2. David Kopp (Nem) + 0:01
3. Graeme Brown (Avs) 0:01
66. Gorazd Štangelj (Slo/Lampre-Fondital) 0:11
Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.