Koprčani in Celjani po poti Gorenja

V petek se je začelo jubiljeno 20. državno prvenstvo v rokometu. Prvi favoriti za najvišja mesta, Gorenje, Celje Pivovarna Laško in Cimos Koper, so prišli do zanesljivih zmag.

V 20. sezoni bodo naslov državnega prvaka branili Celjani, ki so tudi letos prvi favoriti za naslov prvaka. Ob pivovarjih naj bi se za najvišja mesta borili še rokometaši Gorenja in Cimos Kopra.

Tekmovanje se je začelo s tekmo med Slovanom in Šmartnim, ki je novinec v ligi. Po pričakovanjih so prvi dve točki v letošnji sezoni osvojili Ljubljančani, ki so slavili z 31:23. Podprvaki iz Velenja so bili ob polčasu na gostovanju v Škofji Loki še izenačeni z domačini, v drugem polčasu pa so stopili na plin in na koncu slavili s štirimi zadetki razlike. Zmago so v prvem kolu pričakovano vpisali tudi igralci Celja Pivovarne Laško in Cimos Kopra. Pivovarji so bili v gosteh z 31:38 boljši od Trima, Primorci pa s 23:31 od Krke.

Zanimivo, da v prvem kolu nismo videli remija. Slovenj Gradec je namreč doma z 28:27 premagal Jeruzalem Ormož, Maribor Branik pa je bil za deset zadetkov boljši od Ribnice Riko hiš in s tem vpisal najvišjo zmago uvodnega dejanja letošnje 1. SRL.