Kralj James je padel v Atlanti

Košarkarji Los Angeles Lakers so v pripravljalni tekmi pred novo sezono lige NBA brez težav s 120:99 premagali Bojevnike iz Golden Stata. Vujačić je tekmo začel in dosegel devet točk.

Branilci naslova v košarkarski ligi NBA Los Angeles Lakers so v pripravljalni tekmi pred novo sezono v domačem Staples Centru brez prvega zvezdnika Kobeja Bryanta premagali Golden State s 120:99. Domači trener Phil Jackson je v prvo peterko uvrstil Saša Vujačića, ki je k zmagi v dobrih 14 minutah prispeval devet točk, ob tem pa zadel en met za tri točke, v petih metih iz igre pa je bil natančen štirikrat. Slovenec je v svojo statistiko vpisal še tri skoke in eno podajo. Pri Lakers, ki so za dve točki izgubili le drugo četrtino, je bil najboljši Španec Pau Gasol, ki je 23 točkam dodal sedem skokov, s 16 točkami in 12 skoki se je pri zmagovalcih izkazal še Lamar Odom.

James sam ne more premagati Atlante
Miami
z LeBronom Jamesom je gostoval na vročem parketu v Atlanti in izgubil z 98:89. Prvi zvezdnik Heatov James je skupaj dosegel 38 točk, a tudi to ni bilo dovolj za zmago moštva s Floride, v katerem sta manjkala Dwayne Wade in Mike Miller. Pri Atlanti je kar pet košarkarjev doseglo vsaj 10 točk, najbolj uspešen je bil Joe Jonson, ki se je ustavil pri 27 točkah.