Krasić okrasil Juventusovo zmago

Foto: Žurnal24 Milos Krasic Foto: Žurnal24 (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Zlatan Ibrahimovic Ibrahimović gol zadetek strel Foto: Žurnal24 (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Zlatan Ibrahimovic Ibrahimović Foto: Žurnal24 Ronaldinho Rafinha Foto: Žurnal24 Helena Seger Maximilian Vincent Foto: Žurnal24 Gennaro Gattuso Dario Dainelli Foto: Žurnal24 Maicon John Arne Riise Foto: Žurnal24 Marco Borriello Julio Cesar Foto: Žurnal24 Ivan Cordoba Marco Borriello Foto: Žurnal24 Diego Milito Juan Foto: Žurnal24 Jeremy Menez Ivan Ramiro Cordoba Foto: Žurnal24 Rafael Benitez Foto: Reuters Marco Borriello Lucio Foto: Žurnal24 Goran Pandev Simone Perrotta Foto: Žurnal24 Francesco Totti Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić Julio Cesar Maicon Lucio gol zadetek strel Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić gol zadetek veselje proslavljanje slavje proslava Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić gol zadetek veselje proslavljanje slavje proslava Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić gol zadetek veselje proslavljanje slavje proslava Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić Daniele De Rossi Marco Borriello gol zadetek veselje prosl Foto: Žurnal24 Mirko Vucinic Vučinić Maicon gol zadetek veselje proslavljanje slavje proslava Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Milos Krasic Foto: Žurnal24 Milos Krasic Foto: Žurnal24 Milos Krasic Foto: Žurnal24 Vincenzo Iaquinta in Milos Krasic Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Milos Krasic
V 5. kolu italijanske Serie A se je Palermo proti Lecceju v zadnjih minutah tekme dokopal do točke. Juventus je po zaslugi izvrstne predstave Miloša Krasića doma s 4:2 premagal Cagliari.

Prvi junak Juventusove zmage je bil srbski reprezentant, "novi Nedved", Miloš Krasić, ki je zabil hat-trick. Prvi gol je dosegel s prelepim volejem po slabo izbiti žogi Cagliarijevih branilcev iz svojega 16-metrskega prostora. Pri drugem je rdeča obramba zaspala in Krasiću ni bilo težko pospraviti žoge v mrežo Michaela Agazzija. Pri tretjem pa je vešče preigraval na robu kazenskega prostora in žogo, z nekaj pomoči Cagliarijevih branilcev, še tretjič poslal v mrežo. Vmes je en zadetek primaknil še Leonardo Bonucci in Juventusov posel je bil narejen. Čeprav je razburljivost srečanja s svojim drugim zadetkom v 81. minuti malce povečal Alessandro Matri in je Nene nevarno zapretil s prostega strela.  POGLEJTE SI GALERIJO IZ ITALIJE

Palermo
od 81. minute igral z igralcem več, saj je tedaj Guillermo Giacomazzi prejel drugi rumeni karton, in je lahko kar srečen, da mu je uspelo izenačiti vsaj v 90. minuti, ko je zadel prekaljeni Massimo Maccarone. Znova sta se predstavila oba Slovenca: Josip Iličić je srečanje začel v najboljši enajsterici, Armin Bačinović pa je na igrišče vstopil v 55. minuti. Do dragocene točke, prve v sezoni, je proti Sampdorii (0:0) prišel Samir Handanović, medtem ko je Chievo klonil pred Laziem. Boštjan Cesar je igral vso tekmo, Bojan Jokić pa nič.

Večna taktika, Benitez je Ranierija nekoč celo navedel kot enega izmed trenerskih vzornikov, sta na tekmi med Romo in Interjem v prvi plan spet postavila rezultat. Ko je že kazalo, da bodo gledalci s Stadia Olimpica odšli z "italijanskih 0:0", je udaril črnogorski napadalec Mirko Vučinić, ki je na igrišče stopil šele na sredini drugega polčasa. Po podaji Danieleja De Rossija je bil Vučinić višji od Lucia in v 91. minuti sinovom volkulje prinesel velike tri točke, s katerimi so se končno oddaljili od dna.

Z novim golom za AC Milan je Zlatan Ibrahimović v le nekaj tekmah poskrbel, da so mu navijači Rossonerov na hitro odpustili "greh", ki je igranje za mestne tekmece Inter. Bivši napadalec Barcelone je za zmago na tekmi polni priložnosti zabil po globinski žogi Andree Pirla, ki jo je nato v padcu spravil prek vratarja Eduarda. Portugalec je strel sicer ubranil, toda žogo mu je uspelo le poriniti v vratnico, od koder se je odbila v mrežo za 1:0. Na koncu se je izkazalo, da je bil Ibrahimovićev gol tudi zmagovit.