Kriza Safine vse globlja

Foto: Žurnal24 Dinara Safina je dobro začela, a si nato privoščila poraz proti 132. igralki sve
Na močnem turnirju v Tokiu je po Ani Ivanović zdaj izpadla še prva igralka sveta Dinara Safina. Rusinja očitno ni več v formi, s katero je v prvi polovici sezone obvladovala ženski tenis.
Oglej si celoten članek

Številka 1 na teniški lestvici WTA Dinara Safina je na Japonskem doživela nov udarec. Ruska igralka je na turnirju v Tokiu z nagradnim skladom dva milijona dolarjev, kjer je nastopila tudi kot branilka naslova, namreč izpadla že v drugem kolu. Po treh nizih jo je izločila 132. igralka z lestvice WTA, Tajvanka Chang Kai-chen. Safina je v tretjem nizu proti tajvanski kvalifikantki že servirala za zmago, ko je po dvojni napaki zapravila brejk. Na koncu je v tretji krog napredovala tekmica, ki je slavila zmago s 7:6, 4:6 in 7:5. "Ni mi lahko. Imela sem priložnosti, a sem jih zapravila," je po porazu povedala Dinara. "Ob odločilnih trenutkih nisem igrala prav. Sem zelo razočarana, ker ne igram, kot znam. Sploh je nisem mogla streti." Status Safine kot številke 1 ženskega tenisa gre nekaterim poznavalcem tenisa že dlje časa v nos, saj Rusinja v karieri še ni osvojila nobenega od turnirjev za grand slam. Poraz na minulem OP ZDA v tretjem krogu proti 72. igralki z lestvice Čehinji Petri Kvitovi ter tokratni šok v Tokiu teh govoric zagotovo ne bosta utišala.


Presenečenja se v Tokiu še vrstijo. Po Safini in Ivanovićevi je zdaj izpadla še peta nosilka Rusinja Svetlana Kuznjecova. Po treh nizih jo je namreč izločila v Tuzli rojena nemška igralka Andrea Petković. Petkovićeva, ki je 58. na lestvici WTA, je peto nosilko Tokia in šesto igralko sveta odpravila s 7:5, 4:6 in 6:3. Sicer nemško prvakinjo trenira kar njen oče, nekdanji jugoslovanski reprezentant v Davisovem pokalu, Zoran Petković.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.