Krka boljša od Cedevite

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Aba premagali Cedevito s 85:77 (22:23, 43:41, 59:55).

Novomeški košarkarji so v četrtem krogu lige Aba drugič zmagali, tokratnim tekmecem, Cedeviti iz Zagreba, pa so prizadejali prvi prvenstveni poraz.

Krkaši so se uvodoma znašli v zaostanku, vendar rezultat spreobrnili v 3:2 - vse tri točke je dal Matej Rojc -, nato pa je Cedevita z delnim izidom 11:0 prevzela vajeti igre v svoje roke. Prednost so Zagrebčani ohranili do devete minute, ko je bilo 16:21, v deseti pa je znašala le še 19:21. V izdihljajih prve četrtine je Rojc s trojko zadel za 22:23. Gosti so drugih deset minut začeli s trojko, hitro je vrnil Luka Lapornik, Igor Tratnik pa je po dveh od treh zadetih prostih metov v 12. minuti zadel za vodstvo Krke s 27:26. Po še dveh točkah Rojca in eni Tratnika so Novomeščani vodili z do takrat najvišjo prednostjo 30:26, a so gosti odgovorili z delnim izidom 5:0.

Ekipi sta bili povsem skupaj do 21. minute in rezultata 43:42, v naslednjih nekaj minutah pa je Krka z delnim izidom 12:2 pobegnila. Cedeviti je uspelo zaostanek do konca tretje četrtine le zmanjšati na 55:59. Domači so v 31. minuti vodili še z 59:58, minuto kasneje pa so se znašli v zaostanku z 59:60, ki se je spremenil v 64:62. A so se krkaši še enkrat vrnili.

V 37. minuti so izid poravnali na 71:71, nato z delnim izidom 5:0 pobegnili in v zadnjo minuto vstopili s prednostjo 78:73. James White je z enim zadetim prostim metom za eno točko zmanjšal zaostanek. Ive Ivanov je imel na voljo dva prosta meta, ki ju je zapravil, Jacob Pullen je zadel za 76:78. Mirko Mulalić je bil dvakrat uspešen izza črte prostih metov, Pullen je znižal na 77:80, Stefan Sinovec je bil enkrat uspešen pri prostih metih, Ivanov je zadel oba prosta meta, na drugi strani je Pullen zapravil met za tri točke, Erjon Kastrati pa je z dvema uspešnima prostima metoma potrdil zmago.

Novomeščani bodo naslednjo tekmo igrali v nedeljo v Ljubljani.