Krka izgubila prvič letos

Union Olimpija je po napeti končnici v Stožicah ugnala vodilno Igokeo (69:63). S to zmago so Ljubljančani ostali v igri za najvišja mesta v ligi ABA. Zmaji se bodo domačim navijačem spet predstavili šele prvega marca. Krka je v Podgorici proti Budućnosti zabeležila prvi poraz v letu 2013 (74:66).

Košarkarji Uniona Olimpije so jubilejno deseto zmago v sezoni dosegli proti vodilni ekipi lige Igokei, ki je tako doživela šele četrti poraz oziroma drugega v zadnjih enajstih krogih. Ljubljančani imajo sedem krogov pred koncem rednega dela še vedno možnosti za uvrstitev med prvih pet ekip, ki se bodo v naslednji sezoni kvalificirale v evropska tekmovanja.

Zmaga varovancev trenerja Saša Filipovskega je povsem zaslužena, saj so zaustavili napad Igokee, hkrati pa so igralci v ključnih zadnjih dveh minutah tekme ohranili zbranost in zadeli, ko je bilo to najbolj potrebno.

Kazalo je sicer, da se bodo Ljubljančani izognili dramatični končnici, saj so v 33. minuti povedli z dvomestnim številom (60:50), toda gostje iz BiH se niso predali in v 38. minuti prišli do izenačenja. Nato so sledili odločilni trenutki. Klemen Prepelič je dobil sumljivo tehnično napako zaradi simuliranja, vendar Igokea ni zadela niti s prostih metov niti nato iz dodatnega napada. Kazen je prišla že v naslednjem napadu. Tokrat je namerno osebno napako izsilil Dino Murić, zadel en prosti met, dodaten napad pa je Alen Omić spremenil v vodstvo s 66:63. Usodo gostov je pol minute kasneje zapečatil Jaka Blažič s trojko iz sedmih metrov ob zaključku napada.

Union Olimpijo v prihodnjih tednih čaka zahteven razpored in niz gostovanj. V ligi Aba bo v naslednjih treh krogih gostovala v Skopju, na Madžarskem in pri Partizanu, vmes bo igrala še na zaključnem turnirju pokala Spar v Celju, tako da se bo gledalcem v Stožicah znova predstavila šele 1. marca v slovenskem derbiju proti Krki.

Krka poražena prvič letos

Novomeščani so se v dvorani Morača odlično upirali favoriziranim gostiteljem, bili nekaj minut pred koncem še v igri za presenečenje, v zaključku pa so imeli domači vendarle več razpoloženih in natančnih igralcev, ki so Budućnosti prinesli enajsto zmago.

Krka je zelo dobro začela tekmo. V prvi četrtini je imela že deset točk prednosti (22:12), žal pa v enakem ritmu ni nadaljevala tudi v naslednjih desetih minutah. V tem času je zmogla komaj enajst točk, kar je domačim dalo krila in razlika v njihovo korist se je na začetku drugega polčasa povzpela na rekordnih 12 točk. A Krka se ni predala. Kmalu se je vrnila v igro, vse do 36. minute (63:59) dihala Budućnosti za ovratnik, nato pa zapravila nekaj ključnih napadov in izkušeni gostitelji priložnosti niso izpustili iz rok. Krka bo v naslednjem krogu (3. 2.) gostila ekipo Radničkega.