Krka na evropski premieri splezala čez Ural

Košarkarji novomeške Krke, osvajalci pokala EuroChallenge v sezoni 2010/11, so na otvoritveni tekmi evropske sezone doma premagali ruski Ural (80:75).

Košarkarji Krke so z zmago začeli tekmovanje v pokalu EuroChallenge, tretjerazrednem evropskem klubskem prvenstvu, v katerem so leta 2011 osvojili prvo mesto. Pred domačimi gledalci v dvorani Leona Štuklja so po odlični igri v zadnji četrtini premagali Ural Jekaterinburg z 80:75.

Novomeščani so odigrali dobro partijo, povsem po lasti krivdi pa so morali zmago reševati v zadnji četrtini. Tretjo so namreč odigrali katastrofalno slabo, jo izgubili s 7:21 in tako odločitev o zmagovalcu prestavili na zadnjih deset minut. Tekmeca so še pravočasno ujeli, 64:64 (35.), odločilne točke pa sta v zaključku dosegla Smiljan Pavić in Jaka Klobučar.

Krka nastopa v skupini F skupaj s turškim Tofašem in madžarskim Jaszberenyjem, le prvi dve skupini iz vsake skupine pa se bosta uvrstili v drugi del oziroma top 16, v katerem so ekipe razdeljene v štiri štiričlanske skupine. V naslednjem krogu (12. 11.) bo Krka gostovala na Madžarskem.