Krka namučila najboljšo ekipo lige

Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki) Foto: ABA (Union Olimpija - Široki)
Košarkarji Uniona Olimpije so v 25. kolu lige Aba po podaljšku izgubili s Širokim Brijegom (82:85). Krka je izgubila na nedeljskem gostovanju v Laktaših, kjer bo na sporedu tudi letošnji zaključni turnir (84:75).

Košarkarji Krke so pri vodilni ekipi lige Aba doživeli četrti zaporedni poraz, ki pa ni tragičen, saj so si Novomeščani obstanek v jadranski druščini zagotovili že pred zadnjih kolom, ki bo prihodnji konec tedna. So si pa zato košarkarji Igokee z 19. zmago dokončno zagotovili prvo mesto po rednem delu ter uvrstitev v evroligo v prihodnji sezoni.

Glede na to, da je Krka v BiH odpotovala z zgolj desetimi igralci - doma so ostali Edo Murić, Marko Pajić, Jaka Klobučar in Erjon Kastrati, je v dvorani Laktaši prikazal odlično igro in bila dolgo časa povsem enakovreden tekmec. Šele ko so varovancem Gašperja Potočnika pošle moči, je Igokeja zavladala na parketu in na koncu slavila s 84:75.

Krka je bila v igri za svojo jubilejno deseto zmago slabih trideset minut igre. V tem času je bila dlje v vodstvu kot gostitelji, nazadnje pri rezultatu 55:53 v 28. minuti. Nato pa je Igokeja naredila delni izid 11:0, povedla s 64:55 in čeprav so Novomeščani še znižali na 64:60, niso imeli več dovolj "dinamita" v rokah in nogah, tako da so bile zadnje minute zgolj formalnost. Krka bo nastope v ligi Aba končala naslednjo soboto doma proti MZT Skopju.

Zmaji klonili v zadnji sekundi podaljška

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli dvanajsti poraz v ligi Aba, tako da se jim obeta, da bodo tekmovanje v ligi Aba zaključili z zgolj petdesetodstotnim izkupičkom. Z njim se seveda ne morejo potegovati za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, še manj pa za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice. Ligo Aba bodo zmaji končali prihodnji konec tedna z gostovanjem pri Budućnosti.

Po zadnji domači predstavi v ligi Aba so gledalci razočarani zapustili dvorano Stožice. Njihovi košarkarji so vodili večji del srečanja, v rednem delu prav vseh štirideset minut, na koncu pa so ostali praznih rok, saj je Željko Šakić v zadnji sekundi podaljška zadel trojko za zmago Širokega Brijega s 85:82. Prav mogoče je, da si bodo z njo Hercegovci zagotovili obstanek v ligi Aba.

Končna razlika je najvišja prednost za goste na celi tekmi. Povsem drugače kot pri Ljubljančanih, ki so v štartu povedli s 6:0, nato pa vseskozi narekovali ritem igre. V 16. minuti so prišli do rekordne prednosti 34:16.

Ljubljančani bi morali zmagati že v rednem delu, vendar je Klemen Prepelič v zadnjih 15 sekundah zgrešil dva prosta meta, podobno pa Alen Omić v podaljšku. Slednji je bil dvakrat zapored nenatančen, ko je bilo na semaforju še 12 sekund, rezultat pa 82:82. Kazen v obliki trojke Šakića je bila boleča in nepričakovana.